Boomboleros7 (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Santoji (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Linia 1: Linia 1:
{{Kraina z Raymana 2
{{Kraina z Raymana 2
|place_name= Bagno
|place_name= Bagno
|place_image=[[Plik:Rayman 2 PS1 Loading Screen 4.png|320px|Bagno]]
|place_image=[[Plik:Rayman 2 PS1 Loading Screen 4.png|320px]]
|place_type= Mroczny
|place_cages= 4 (PSX)<br/>7 (PC, Dreamcast)
|place_cages= 4 - PSX
7 - PC, Dreamcast
|place_stages= 2
|place_stages= 2
|place_lums= 50 - PS2, PC, Dreamcast
|place_lums= 50 (PS2, PC, Dreamcast)<br/>45 (PSX)
45 - PSX
|place_fspirits= 7
|place_fspirits= 7
|place_previous= [[Czarodziejska Polana]] - PS2
|place_previous= [[Czarodziejska polana]] (PS2)<br/>[[Moczary przebudzenia]] (PC, PSX, Dreamcast)
[[Moczary Przebudzenia]] - PC, PSX, Dreamcast
|place_next= [[Świątynia wody i lodu]] (PS2, PC, Dreamcast)<br/>[[Zatoka wielorybów]] (PSX)
|place_next= [[Świątynia Wody i Lodu]] - PS2, PC, Dreamcast
[[Zatoka Wielorybów]] - PSX
|}}
|}}


'''Bagno''' (ang. '''The Bayou''') jest to bagno z ukrytym etapem. Kiedy [[Rayman]] wszedł na bagna poszedł w lewo. Tam spotkał [[Ly]]. Po wyjściu ze  [[Ścieżka Życia|ścieżki życia]], [[Rayman]] wskoczył na [[Beczka|beczkę]]. W tej chwili [[Robo-piraci|Robo-Piraci]] zaczeli atak na [[Rayman]]a. [[Rayman]] zniszczył ich [[Bomby|bomby]], kulami energi. Później poszedł dalej. Natrawił na most w którego strzelił [[Statek Wojenny|statek wojenny]]. Na szczęście, [[Rayman]] zdążył uciec. W końcu [[Rayman]] uciekł. Potem pokonał [[Pirat Goryl|Robo-Pirata Goryla]], i uwolnił Tinsa zakańczając poziom.
'''Bagno''' – poziom w grze ''[[Rayman 2: The Great Escape]]''. Kiedy [[Rayman]] wszedł na bagna poszedł w lewo. Tam spotkał [[Ly]]. Po wyjściu ze  [[Ścieżka życia|ścieżki życia]], [[Rayman]] wskoczył na [[Beczka|beczkę]]. W tej chwili [[robo-piraci]] zaczęli atak na [[Rayman]]a. [[Rayman]] zniszczył ich [[bomby]] magiczną pięścią. Później poszedł dalej. Natrafił na most, w który strzelił [[statek wojenny]]. Na szczęście [[Rayman]] zdążył uciec. Potem pokonał [[Pirat goryl|robo-pirata goryla]] i uwolnił [[Małaki|małaka]], kończąc poziom.


==Wersja PlayStation 1==
==Wersja PlayStation 1==
Podczas filmiku przed misją na Bagnach, [[Admirał Brzytwobrody|Brzytwobrody]] zjada [[Czerwone Lumy|Czerwonego Luma]] zamiast [[Żółte Lumy|Żółtego]] (ponieważ w tej grze jest ich 800, oraz dlatego że usunięto pierwszą część [[Grobowiec Starożytnych|Grobowca]]).
Podczas filmiku przed misją na bagnach [[Admirał Brzytwobrody|Brzytwobrody]] zjada [[Czerwone lumy|czerwonego luma]] zamiast [[Żółte lumy|żółtego]] (ponieważ w tej grze jest ich 800 oraz dlatego, że usunięto pierwszą część [[Grobowiec starożytnych|grobowca starożytnych]]).


[[Portal]] prowadzący do [[Ścieżka Życia|Ścieżki Życia]] z lewej strony poratalu wejściowego został usunięty, ponieważ jest bezspośrednio dostępny z Sali Drzwi.
[[Portal]] prowadzący do [[Ścieżka życia|ścieżki życia]] z lewej strony portalu wejściowego został usunięty, ponieważ jest bezpośrednio dostępny z holu drzwi.


Oprócz tego nic się nie zmienia w porównaniu z originalną wersją, oprócz kilku [[Robo-piraci|Robo-Piratów]].
Oprócz tego i kilku [[Robo-piraci|robo-piratów]] nic się nie zmienia w porównaniu z oryginalną wersją.


==Wersja PlayStation 2==
==Wersja PlayStation 2==
W tej wersji zamiast walki z [[Czerwony pomocnik 800|Czerwonym Pomocnikiem 800]], musimy uwolnić [[Bzzit]]a który jest tam uwięziony i strzeżony przez dwóch [[Zielony pomocnik 800|Zielonych]] i dwóch [[Fioletowy pomocnik 800|Fioletowych Pomocników 800]] i jednego [[Żółty pomocnik 800|Żółtego Pomocnika 800]]. Kiedy [[Rayman]] uratuje [[Bzzit]]a ten mówi mu że pomoże mu się dostać do [[Świątynia Wody i Lodu|Światyni Wody i Lodu]] i że [[Rayman]] musi przyjść na [[Molo]] w [[Równina Minizaurów|Równinie Minizaurów]].
W tej wersji zamiast walki z [[Czerwony pomocnik 800|czerwonym pomocnikiem 800]] musimy uwolnić [[Bzzit]]a, który jest tam uwięziony i strzeżony przez dwóch [[Zielony pomocnik 800|zielonych]], dwóch [[Fioletowy pomocnik 800|fioletowych pomocników 800]] i jednego [[Żółty pomocnik 800|żółtego pomocnika 800]]. Kiedy [[Rayman]] uratuje [[Bzzit]]a, ten mówi mu, że pomoże mu się dostać do [[Świątynia wody i lodu|światyni wody i lodu]] i że [[Rayman]] musi przyjść na [[molo]] w [[Równina minizaurów|równinie minizaurów]].


Oprócz tego poziom wygląda tak samo jak w oryginale.
Oprócz tego poziom wygląda tak samo jak w oryginale.


==Wersja Dreamcast==
==Wersja Dreamcast==
Ten poziom w tej wersji jest taki sam jak oryginał, oprócz tego że są dodane nowe części krajobrazu takie jak [[Żaby]], [[Popolopoï]] i [[Komary]]. Grafika jest troszkę ciemniejsza.
Ten poziom w tej wersji jest taki sam jak oryginał, oprócz tego, że są dodane nowe części krajobrazu takie jak [[żaby]], [[popolopoï]] i [[komary]]. Grafika jest troszkę ciemniejsza.


<gallery>
<gallery>
HelicopterBomb-PC-NONCROPPED.JPG|Kawałek poziomu w wersji PC.
HelicopterBomb-PC-NONCROPPED.JPG|Kawałek poziomu w wersji PC.
RR-PS2-TheBayou.jpg|Bagno w ''[[Rayman Revolution]]''.
RR-PS2-TheBayou.jpg|Bagno w ''[[Rayman Revolution]]''.
TheBayouDC.jpg|Bagno w wersji Dreamcast Rayman 2.
TheBayouDC.jpg|Bagno w wersji Dreamcast.
</gallery>
</gallery>


Linia 43: Linia 38:
[[ru:Байу]]
[[ru:Байу]]


[[Kategoria:Poziomy]]
[[Kategoria:Miejsca z gry Rayman 2]]
[[Kategoria:Krainy]]
[[Kategoria:Rayman 2]]
[[Kategoria:Krainy z gry Rayman 2]]
[[Kategoria:Światy]]
[[Kategoria:Rayman Revolution]]
[[Kategoria:Miejsca]]