RayWiki:VisualEditor: Różnice pomiędzy wersjami
Utworzono nową stronę "Drodzy polskojęzyczny fani, w celu ułatwienia pracy mniej zapoznanym z kodowaniem wiki edytorom, zainstalowaliśmy edytor wizualny ([https://pl.wikipedia.org/wiki/WYS..." |
Nie podano opisu zmian |
||
| Linia 3: | Linia 3: | ||
w celu ułatwienia pracy mniej zapoznanym z kodowaniem wiki edytorom, zainstalowaliśmy edytor wizualny ([https://pl.wikipedia.org/wiki/WYSIWYG WYSIWYG]). | w celu ułatwienia pracy mniej zapoznanym z kodowaniem wiki edytorom, zainstalowaliśmy edytor wizualny ([https://pl.wikipedia.org/wiki/WYSIWYG WYSIWYG]). | ||
Możecie go włączyć na stronie "Preferencje > Edycja" i oglądać skutki swoich zmian podczas ich dokonywania. | Możecie go włączyć na stronie "Preferencje > Edycja > Uaktywnij VisualEditora" i oglądać skutki swoich zmian podczas ich dokonywania. | ||
Zaawansowanym użytkownikom odradzamy korzystanie z tej opcji; kod wiki jest prosty i bardziej wielofunkcyjny od możliwości edytora wizualnego. Poza tym kod generowany przez ówże edytor jest bardziej pogmatwany od kodu napisanego ręcznie (co można sprawdzić, czytając kod różnych artykułów). | Zaawansowanym użytkownikom odradzamy korzystanie z tej opcji; kod wiki jest prosty i bardziej wielofunkcyjny od możliwości edytora wizualnego. Poza tym kod generowany przez ówże edytor jest bardziej pogmatwany od kodu napisanego ręcznie (co można sprawdzić, czytając kod różnych artykułów). | ||