Bańki: Różnice pomiędzy wersjami

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m (1 wersja)
m
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:150px-Bubble.png|thumb|Typowa Bańka w Rayman Origins]]'''Bańki '''- przedmioty w grze [http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Rayman_Origins Rayman Origins] i [http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Rayman_Legends Rayman Legends]. Wszystkie żyjące istoty są stworzone z Baniek przez [http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Polokus Polokusa]. Każda istota w Rozdrożu rodzi się i umiera jako Bańka.
+
[[Plik:Bubble.png|thumb|Typowa Bańka w Rayman Origins]]'''Bańki '''- przedmioty w grze [http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Rayman_Origins Rayman Origins] i [http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Rayman_Legends Rayman Legends]. Wszystkie żyjące istoty są stworzone z Baniek przez [http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Polokus Polokusa]. Każda istota w Rozdrożu rodzi się i umiera jako Bańka.
 
==[http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Rayman_Origins Rayman Origins]==
 
==[http://pl.rayman.wikia.com/wiki/Rayman_Origins Rayman Origins]==
 
W tej grze mają bardzo duzo zastosowań np:
 
W tej grze mają bardzo duzo zastosowań np:

Wersja z 15:58, 14 wrz 2014

Typowa Bańka w Rayman Origins

Bańki - przedmioty w grze Rayman Origins i Rayman Legends. Wszystkie żyjące istoty są stworzone z Baniek przez Polokusa. Każda istota w Rozdrożu rodzi się i umiera jako Bańka.

Rayman Origins

W tej grze mają bardzo duzo zastosowań np:

Przedmioty

Można z nich wydobywać LumySerca a czasem nawet Czaszkonety. Są one zwykle ukryte w Żalumkach i Nenupharah, a czasem w Żarówkach. 

Wrogowie

Kiedy pokonamy jakiegoś przeciwnika zamienia się w Bańke, która jeśli pękniemy zanim zniknie dostaniemy

Zbańkowany Livingston

dodatkowe punkty.

Witalność

Jeśli sami stracimy wszyskie życia i zginiemy zamienimy się w bańke która odrazu pęknie. Jednak w trybie wieloosobowym jeśli zamienimy się w bańke drugi gracz może nas spowrotem odbańkować albo w nas wchodząc albo w nas uderzając.

Platformy

Baniek możemy także używać jako Platform, w lodowych poziomach gdyż są wypuszczane z ust czerwonego Dragona Zderzakowego, wtedy możemy ją łatwo pęknąć kiedy wejdziemy na coś ostrego.

Inne

Dzięki Bańkom w Chrapiącym Drzewie możemy odblokowywać i przemieniać się w nowe postacie za pomocą wejścia w Bańkę. Dwóch graczy nie może jednak wybrać dwóch tych samych postaci.

Rayman Legends

W tej grze bańki prawdopodobnie bedą miały podobną rolę co w Rayman Origins, jednak jeśli w tej grze zbańkujemy przeciwnika nie będzie można już zniszczyć Bańki gdyż sama odrazu pęknie.

Zobacz także