Bombiak

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Wersja z dnia 13:45, 17 cze 2020 autorstwa #rubber mark# (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Podobny do Wybuchniaka, ale przewyższa go o głowę i ramiona.
—informacja z gry, Rayman 3
Wznosi się niepewnie na dwóch drewnianych szczudłach. Jednostki Bombiaków były uformowane przez nieszczęsnych żołnierzy Wybuchniaków, którzy bali się wody. Gdy stali się pośmiewiskiem całej piechoty, Bombiaki wyposażyli się w szczudła i teraz cieszą się przewagą wzrostu nad innymi żołnierzami, Elitarnymi Szeregowcami. Jedynie boją się brzydkiego Raymana - i okazjonalnej nisko wiszącej gałęzi.
—oficjalna informacja, Rayman Fanpage


Bombiak
Rayman 3 Stumbleboom.png
Kraina pochodzenia Bagna Mroku, Pustynia Knaarenów, Kwatera Mroklumów
Płeć nieznany
Kolor oczu czarne
Rasa Czerwone Lumy z rodowodu, Mroklumy
Charakter zły
Umiejętności, broń granaty i szczudła
Obecny status pokonani
Energia szczudła - 1 HP, bez szczudeł - 5 HP

Bombiak (ang. Stumbleboom) jest kolejnym Mroklumem z serii grenadierów. Jest to po prostu jeden z Wybuchniaków, z tym, że ten posiada wysokie szczudła, na których przewyższa Wybuchniaka o głowę i ramiona.

Historia

Bombiaki to zmodyfikowana jednostka Wybuchniaków. Według oficjalnych informacji z gry, Bombiaki zaopatrzyli się w szczudła, gdyż bali się wody i bagien. Od tamtego czasu każdy Bombiak porusza się na szczudłach.

Bombiaki zwykle na swoich szczudłach poruszają się w bagnach. By go pokonać, Rayman zwykle używa mocy Wirów, którymi należy strzelić w szczudła wroga, wtedy wróg spadnie na ląd. Jeżeli spadnie do bagna, od razu się zabija, a jeżeli spadnie na suchy ląd, trzeba go jeszcze zabić jak jednego z Wybuchniaków (dobijając go sześć razy).

Bombiak na Bagnach Mroku