Bombiak

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
Podobny do Wybuchniaka, ale przewyższa go o głowę i ramiona.
—informacja z gry, Rayman 3
Wznosi się niepewnie na dwóch drewnianych szczudłach. Jednostki Bombiaków były uformowane przez nieszczęsnych żołnierzy Wybuchniaków, którzy bali się wody. Gdy stali się pośmiewiskiem całej piechoty, Bombiaki wyposażyli się w szczudła i teraz cieszą się przewagą wzrostu nad innymi żołnierzami, Elitarnymi Szeregowcami. Jedynie boją się brzydkiego Raymana - i okazjonalnej nisko wiszącej gałęzi.
—oficjalna informacja, Rayman Fanpage


Bombiak
Rayman 3 Stumbleboom.png
Kraina pochodzenia Bagna Mroku, Pustynia Knaarenów, Kwatera Mroklumów
Płeć nieznany
Kolor oczu czarne
Rasa Czerwone Lumy z rodowodu, Mroklumy
Charakter zły
Umiejętności, broń granaty i szczudła
Obecny status pokonani
Energia szczudła - 1 HP, bez szczudeł - 5 HP

Bombiak (ang. Stumbleboom) jest kolejnym Mroklumem z serii grenadierów. Jest to po prostu jeden z Wybuchniaków, z tym, że ten posiada wysokie szczudła, na których przewyższa Wybuchniaka o głowę i ramiona.

Historia

Bombiaki to zmodyfikowana jednostka Wybuchniaków. Według oficjalnych informacji z gry, Bombiaki zaopatrzyli się w szczudła, gdyż bali się wody i bagien. Od tamtego czasu każdy Bombiak porusza się na szczudłach.

Bombiaki zwykle na swoich szczudłach poruszają się w bagnach. By go pokonać, Rayman zwykle używa mocy Wirów, którymi należy strzelić w szczudła wroga, wtedy wróg spadnie na ląd. Jeżeli spadnie do bagna, od razu się zabija, a jeżeli spadnie na suchy ląd, trzeba go jeszcze zabić jak jednego z Wybuchniaków (dobijając go sześć razy).

Bombiak na Bagnach Mroku