Ciężka żelazna pięść

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Wersja z dnia 16:14, 18 sie 2020 autorstwa Hunchman801 (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ciężka żelazna pięść
Rayman 3 Heavy Metal Fist Artwork 1.png
Krainy występowania Las Czystoliść, Kraina Żywych Umarlaków, Pustynia Knaarenów, Szczyt za Chmurami, Kwatera Mroklumów, Wieża Leptysa
Moc Zwiększona siła
Kolor puszki Czerwona
Czas 10 sekund
Zastosowanie Rozbijanie drzwi
Zmiana ubioru Raymana Niebieskie włosy, czerwona rękawica z metalicznymi palcami i kolcami, niebieski kaptur, czerwony tors, żółte kółko, czerwone buty, niebieskie podeszwy
Ciężka żelazna pięść to metalowa pięść, która zadaje o wiele więcej obrażeń i pozwala niszczyć obiekty takie jak drzwi.
—Benjamin Haddad

Ciężka żelazna pięść – tymczasowa moc Raymana w Rayman 3: Hoodlum Havoc i Rayman: Hoodlums' Revenge. Podobnie jak złota pięść w Rayman i wzmocniona pięść w Rayman 2: The Great Escape, zwiększa obrażenia zadawane przez głównego bohatera.

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Po zdobyciu tego pudełka każda pięść zostaje obdarzona supermocą – dzięki temu można zniszczyć wroga jednym ciosem, a nawet wywarzać zamknięte drzwi.
—Instrukcja do Rayman 3: Hoodlum Havoc.
Wczesna wersja Raymana z mocą ciężkiej żelaznej pięści.

Ciężką metalową pięść można zdobyć dzięki czerwonemu laserowemu proszkowi do prania. Na 12,5 sekundy podwaja siłę Raymana. Jest to trzecia najdłużej trwająca moc w grze.

Po raz pierwszy we wzmocnienie można uzbroić się w Lesie Czystoliściu. Pozwala ona na dużo szybsze pokonywanie przeciwników. Jest to też jedyny słaby punkt drażniaka, który po uderzeniu w pełni naładowaną ciężką żelazną pięścią traci na chwilę swój pancerz. Użycie pełnej mocy pozwala też na pokonanie świrusa jednym ciosem, który sprawi, że mroklum rozpadnie się jak pokonani robo-piraci w Rayman 2: The Great Escape. Ciężkiej żelaznej pięści można też użyć w dwóch walkach z Refluxem. Stanowi ona alternatywę dla dużo słabszych zwykłych ciosów.

Mocy można też używać do niszczenia drzwi stojących Raymanowi na drodze lub do niszczenia skarbonek jednym ciosem. Ciężka żelazna pięść jest też przydatna do niszczenia kul śnieżnych na Szczycie za Chmurami, których Rayman nie jest w stanie zniszczyć zwykłą pięścią.

Na materiałach reklamujących Rayman 3: Hoodlum Havoc można zobaczyć Raymana z ciężką żelazną pięścią, ale bez stroju.


Rayman: Hoodlums' Revenge

Ciężka żelazna pięść w Rayman: Hoodlums' Revenge.

Moc można też zdobyć w Rayman: Hoodlums' Revenge, gdzie trzymana jest w żółtych puszkach. Zmienia kolor Raymana na fioletowy. W grze posłużyła do zniszczenia piekielnej maszyny. Gracz może jej także użyć do niszczenia drzwi.

Informacje dodatkowe

  • Według opisu przedstawionego na powyższej grafice koncepcyjnej moc nosi nazwę rakieta szokowa.

Ciekawostki

  • W trzecim etapie Lasu Czystoliścia ponownie pokazuje się animacja nabycia przez Raymana mocy po raz pierwszy, choć do tamtej pory użyje on ciężkiej żelaznej pięści wiele razy. Animacja może się też pojawić w drugim etapie Wieży Leptysa.