Kwiatowe macki

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Wersja z dnia 13:54, 26 wrz 2018 autorstwa Hunchman801 (dyskusja | edycje) (Hunchman801 przeniósł stronę Macko-kwiat do Kwiatowe macki)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Macko-kwiat
Flower tentacle
Kraina pochodzenia The Dream Forest
Płeć Najprawdopodobniej kobieta
Kolor oczu Niebieskie
Rasa Macki, kwiaty, podobieństwo do grzybów
Charakter Zły
Umiejętności, broń Livingstony
Obecny status Nie żyją
Energia 6 HP

Kwiatowe macki – wrogowie w grach Rayman i Rayman Designer, którzy pojawiają się tylko w The Dream Forest.

Są odpornymi wrogami, którzy swobodnie wędrują po platformie i odwracają się, gdy tylko dojdą do przeszkody. Kontakt z nimi zadaje obrażenia Raymanowi, a on musi także unikać Livingstonów, wciąż wypluwanych przez macki.

W oryginalnej grze, w Moskito's Nest, bohater napotyka się tylko jedną kwiatową mackę; jednakże więcej z nich można znaleźć w Rayman Designer, gdzie pojawiają się w tym samym świecie.

Opis

Zazwyczaj po uderzeniu wypluwa Livingstona lub małego Livingstona, wciąż się poruszając. Jednak gdy pięść uderzy w usta kwiatu, po wystrzeleniu Livingstona, straci zdrowie i upada na ziemię, oszołomiona przez kilka sekund, a potem znów się podnosi. Im więcej obrażeń zada się jej, tym więcej Livingstonów wypluje się na raz. Po sześciu ciosach w usta zostaje pokonana.

Podobne rośliny

W wersji PC, Game Boy Advance, DSi oraz mobilnej, Moskito's Nest zawiera obiekty, które wydają się być olbrzymimi starymi pniami drzew, w jednej planszy. Wyglądają ciekawie podobnie do kwiatowych macek. Faza walki z bossem również obejmuje podobną roślinę, która przypomina kwiatową mackę.