Otwórz menu główne
Grupa Teensienów prowadzi Mrówkojada.

Mrówkojady, znane również jako Bonton i Flabar, są istotami, które przypominają kangury lub kozy. Mają brązowe lub niebieskie futro (niebieskie w Sekrecie z Xowarem). Niektóre mają rogi. Teensieni Sylkinsi zwykle wykorzystują Mrówkojady dla ich wełny i mleka, ale niektórzy Sylkinsi wykorzystują je w celach pasterskich co widać na filmie wprowadzającym z gry Rayman 3: Hoodlum Havoc.

Mroklumy

Mrówkojady są porywane przez Mroklumy, którzy korzystają z ich wełny na stroje dla siebie. W pewnym momencie filmu wprowadzającego w Rayman 3, Mroklumy rzucają się na Mrówkojady jak rój szarańczy, aby ukraść jej futro.

Występy

W grze Rayman 3 początkowo miał występować Mrówkojad jednak został on wycięty. Ale żeby nie rezygnować całkiem z pomysłu deweloperzy postanowili ukryć niebieskiego, rogatego Mrówkojady w tajemnicy z Xowarem tak że ich praca nie była całkowicie zmarnowana. W sekrecie znajdują się również inne nieużywane modele, takie jak Xowar i niebieski ptak. Mrówkojady początkowo miała graćo wiele większą rolę w Rayman 3, ale niestety nigdy się nie dowiemy co Mrówkojady miał robić w Raymanie.

 
Mrówkojad w Sekrecie z Xowarem