Super helikopter

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Wersja z dnia 21:20, 25 wrz 2018 autorstwa Admin (dyskusja | edycje) (1 wersja)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Super Helikopter – tymczasowa moc Raymana, która stanowi usprawnienie zwykłego helikoptera, ponieważ pozwala wznosić się w powietrze.

Rayman 1 i gry powiązane

Moc będzie twoja, gdy Muzyk wręczy ci magiczną butlę. Ów siła pozwala latać, zachowując przy tym odpowiednią sterowność.
—Instrukcja, Rayman 1

Zdolność Super Helikoptera w grze Rayman 1 gracz otrzymuje trzy razy; wpierw w Mr Stone's Peaks, gdzie Rayman dostaje eliksir od Muzyka, potem w Eraser Plains wystarczy wysoko skoczyć nad Znakiem Wyjścia i ostatni raz w Pencil Pentathlon, gdzie Rayman znajduje inną fiolkę. Latające Antitoony posługują się także Super Helikopterem.

Rayman Designer

Moc helikoptera powraca w Rayman Designer. Może być możkiwy o użycia na całym poziomie jako jedna z właściwości poziomu lub gdy gracz znajdzie fiolkę super helikoptera, która jest miksturą, która daje Raymanowi tę umiejętność.

Rayman (GBC)

Moc jest również dostępna w Rayman na Game Boy Colour. Istnieją konkretne poziomy, W których Rayman spożywa określony rodzaj rośliny, która daje mu zdolność latania super helikopterem.

Rayman 2: The Great Escape

Gdy Rayman znajdzie się pod Świątynią Skał i Lawy, wróżka Ly wręczy mu Srebrnego Luma, który podniesie jego helikopter do Super Helikoptera, co pozwoli bohaterowi szybować w długich korytarzach z lawą. Później traci tę moc na wskutek uderzenia Foutcha. W Rayman Revolution ta zdolność częściowo wraca, czyli na stałe wolno mu unosić się nad kałużami lawy bez utraty wysokości. Rayman wykorzystuje Super Helikopter również podczas walki z Grolemem 13.

Rayman: The Animated Series

Plik:480px-RTAS Helico.jpg
Rayman ratuje swoich przyjaciół w serialu Rayman: The Animated Series

W serialu Rayman: The Animated Series, aby uniknąć śmiertelnego upadku po przypadkowym spadnięciu z klifu, Rayman trzyma przyjaciół i leci w powietrzu w odcinku No Parking. Ponieważ moc nie była skuteczna przez długi czas ze względu na ciężar całej drużyny, wszyscy upadli i rozbili się.

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Tutaj pojawia się ta moc w formie Turbokoptera. Spośród pięciu puszek, ta działa najkrócej, choć pozwala na latanie tak jak w poprzednich odsłonach serii. Zamiast swoich włosów, Rayman używa śmigła w hełmie.

Rayman 3 (GBA)

Rayman otrzymuje moc latania za pomocą helikoptera tak długo, jak zbiera Niebieskie Lumy – małe pozwalają mu latać przez chwilę, podczas gdy duże umożliwiają lot do końca poziomu.

Rayman: Hoodlums' Revenge

Zdolność jest ponownie powiązana z Turbokopterem, jednak Rayman może teraz wydłużyć swój czas lotu, zbierając Niebieskie Lumy.

Rayman Origins, Rayman Legends i gry pochodne

Rayman Origins nie ma ulepszeń w postaci super helikoptera, jednak jego efekt może zostać uzyskany i Rayman (oraz jego przyjaciele) mogą latać w prądach powietrza, w górę, w podobny sposób, jak mógł uzyskać wysokość, lecąc w prądach powietrza występujących na Czarodziejskiej Polanie w Rayman 2.