Kapitan

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kapitan
Kapitan
Płeć Mężczyzna
Kolor włosów Czerwone
Rasa Ludzie
Charakter Dobry
Obecny status Żyje
Aktor podkładający głos Douglas Rand

Kapitan – postać z gry Rayman Adventures. Kieruje statkiem wikingów, którym bohaterowie wyruszają w różne przygody. Nie wiadomo wiele o tej postaci, choć jest autorem list powitalnego w sekcji Wiadomości i widać tam jego piracką gwarę.

Wygląd

Jego włosy i obfita broda są czerwone, nosi biały bezrękawnik i spodnie w paski. Jedno z oczu zmienia mu kierunek, sugerując, że jest durny lub ma leniwe oko. Zawsze trzyma na ramieniu papugę.

Rola w grze

Kapitan pomaga graczowi podróżować po Rozdrożach Marzeń, by ten znajdywał i ratował jajka. Oddala się od mapy, gdy zostawi na niej gracza. Mimo to postać ta znajduje się na końcu każdego normalnego poziomu, gdzie macha swoimi żółtymi flagami i świętuje ukończenie poziomu. Pojawia się również na początku poziomu na czas i ponownie wprawia w ruch flagi, znikając potem z ekranu.

Na mapie światów, Kapitan znajduje kolejne grupy uwięzionych jajek. Poprzez lunetę może odkryć każde rzadkie jajko. Ma również możliwość wywiewać chmury, by odsłonić nowe krainy, gdy tylko gracz spełni wymagania do ich odblokowania.

Jest również obecny w opcjach gry, gdy gracz wciska przycisk powrotu do menu głównego. Pyta się wtedy, czy decyzja jest pewna, a po chwili czekania zacznie wydawać okazjonalny śmiech lub kaszlnięcie.

Galeria