Lac-Mac

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Lac-Mac
RTAS Lacmac.jpg
Miejsce zamieszkania Aeropolis
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Czarne
Kolor włosów Brak
Wzrost Wysoki
Rasa Bieznany
Charakter Dobry
Umiejętności, broń Siła
Obecny status Żyje
Aktor podkładający głos Patrice Baudrier (francuski)

Lac-Mac – postać, która pojawia się w czterech epizodach serialu Rayman: The Animated Series. Zostaje schwytany z jego przyjaciółmi do cyrku Rigatoniego. Jest gwiazdą jego latającego cyrku, gdzie Lac-Mac i przyjaciele muszą wykonywać wiele sztuczek przed wielkimi, przerażająco oddanymi widzami. W tym przypadku, Lac-Mac potrafi żonglować parę piłek na raz, a później demonstruje swoją niesamowitą siłę – jest wystarczająco silny, by zginać solidną stal w kształty, także ciągnie pręty jego klatki za kulisami, przeto sprawiając, że główni bohaterowie są wolni.

Wygląd

Lac-Mac to wysokie, tajemnicze stworzenie, które przypomina jak gdyby królika. Ma niebieski kolor z różowymi plamami i beżowym podbrzuszem, dwa długie uszy, jakby to forma wyrastająca z jego głowy, które są również różowe. Ma również duże stopy, pozwalające mu skakać jak kangur, a także spore, wystające zęby.

Charakter

Niewiele wiadomo na temat osobowości Lac-Maca, głównie dlatego, że rzadko mówi. Gdy to zrobi, często przytacza siebie w trzeciej osobie i mówi krótkimi zdaniami, dodając do tego jego prosto myślącą osobowość. Wydaje się być roztrzepany i naiwny, z dość krótką koncentracją i jest stale wciągnięty w sprawy przez Cookie, na które Lac-Mac wydaje się wglądać. Istnieją podprogowe wskazówki w serii, szczególnie w Big Date, że może on być zakochany w Betinie, ale nie wiadomo, czy ona odwzajemnia to uczucie. Jak wszyscy inni, wydaje się być przerażony Riggatonim, ale radzi sobie, by przeboleć jego złe traktowanie stosunkowo szybko.