RayWiki:Regulamin

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

RayWiki posiada własny zbiór reguł i zaleceń; prosimy o zapoznanie się z nimi przed rozpoczęciem edycji.

  1. Celem RayWiki jest udostępnianie i organizacja encyklopedycznych danych na temat serii gier itp. z Raymanem. Informacje o twórczości fanów (m.in. fan fiction, spekulacjach, rysunkach, grach stworzonych przez fanów właśnie) oraz zupełnie niezwiązanych tematach nie powinny być tu przechowywane. Wyróżniające się gry, osoby i społeczności mogą być wyłączone spod tej reguły; wymaga to jednak wcześniejszej dyskusji.
  2. Nie wandalizuj stron ani nie zamieszczaj na nich spamu. Takie zmiany zostaną cofnięte. W razie regularnego naruszania tej zasady zostaniesz zablokowany(a).
  3. Nie umieszczaj na wiki niewłaściwych bądź obraźliwych obrazków. Przez niewłaściwe rozumiemy obrazki bez związku z Raymanem (Kórliki są z nim związane; dopuszcza się wykorzystanie takich plików w celach osobistych w stylu sygnatury), nieoficjalne (np. twórczość fanów) bądź jasno prowadzące do zamętu i zdenerwowania. Przez obraźliwe rozumiemy ilustracje atakujące Raymana, Kórliki lub rzeczywiste osoby, a także pornografię i przedstawienia przemocy. Opisane pliki zostaną skasowane natychmiast po wykryciu, wraz z ostrzeżeniem dla wrzucającego.
  4. Unikaj tzw. wojen edycyjnych. Twoje modyfikacje mogą być zmieniane z konkretnych powodów; przed ich przywróceniem skontaktuj się z drugim edytorem przez jego stronę dyskusji i uprzejmie wybadaj sprawę. Zalecamy przedyskutowanie większych zmian przed ich wprowadzaniem w celu osiągnięcia, w miarę możliwości, konsensusu.
  5. Jeśli zostaniesz poinformowany(a), że naruszasz regulamin, dostosuj się do niego w rozsądny sposób.
  6. Znajomość kodowania wiki, jak również dobrych artykułów z innych wiki jest wysoce zalecana. Jeśli nie wiesz, jak tego typu strony działają, to przystępowanie do natychmiastowej radosnej modyfikacji nie jest dobrym pomysłem.
  7. Sprawdzaj/podglądaj wynik swoich modyfikacji przed ich zgłaszaniem. Serie drobnych edycji "zalewają" serwer, utrudniając dalszą pracę społeczności.
  8. Strony użytkownika innych edytorów należą do innych edytorów. Nie edytuj cudzych profilów. Masz swój.
  9. Korzystając ze stron dyskusji, zawsze podpisuj swoje wypowiedzi. Możesz użyć do tego odpowiedniego przycisku powyżej pola edycji lub serii 4 tyld (~) bez spacji (uwaga: na większości polskich komputerów wpisanie jednej tyldy wymaga wciśnięcia [Shift+`], a następnie [Spacji]; na części z nich 2-krotne wybranie pierwszej kombinacji wpisze dwie tyldy, ale różnie z tym bywa).
  10. Postaraj się umieścić każdy stworzony artykuł w odpowiedniej kategorii. Organizacja dużej wiki wymaga trochę wysiłku.