Dzwonią Dzwonki Sań

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Początek poziomu

Dzwonią Dzwonki Sań - jest to drugi poziom w świecie Kraina Smakoszy z gry Rayman Origins.

Część 1

Na początku musimy skakać na krach lodowych aby uniknąć czerwonej oranżady, w której pływają Młode piranie, musimy się także zmniejszyc aby zdobyć Czaszkonete oraz kilka Lumków. Dalej musimy pokonać dwóch Smoków Kelnerów oraz zniszyć kilka Konserw.

Część 2

Znowu musimy unikać oranżady z Młodymi Piraniami, dalej spotkamy czerwonego Dragona Zderzakowego, który wypluje bańke, dzięki niej Rayman będzie mógł się dostać do następnej części poziomu, unikając przy tym Kolczastych Pomarańczy. Idąc w dół dojdziemy do następnej części poziomu, a idąc w góre do sekretnej klatki.

Sekret 1

Tutaj używamy Bzzita, niszcząc lód, który zagraża nam drogę oraz unikając niebieskich Kolczastych Ryb, potem musimy zniszczyć trzy Psychlopsy i uwolnić klatkę.

Część 3

Tutaj mamy kilka Parasolów, Kolczastych Pomarańczy oraz jednego Psychlopsa, dalej mamy trochę lodu i Konserw wśród których jest Czaszkoneta, mamy dalej kilka szybko rozkładających się Parasoli, a na dole dwóch smoków kelnerów z Lumkami na tacy. Tam mamy Lejek która nas zmniejszy i wyrzuci do następnej części poziomu.

Część 4

Spotykamy czerwonego Dragona Zderzakowego, który znowu wypluwa bańke Rayman musi dostać się dalej uzywając jej, należy takze przy tym unikać Kolczastych Pomarańczy i Niebieskich Kolczastych Ryb, a także uważając by nie wpaść w orańżade z Młodymi Piraniami. Póżniej dzięki Lejek znowu odrzyskujemy normalny rozmiar, i niszczymy dwóch Smoków Kelnerów i dochodzimy do następnej części poziomu.

Część 5

Najpierw Niszczymy wielką góre stworzoną z Kostki lodu i Konserw, spadamy na dół tam spotykamy Bujawke, bujając się na niej możemy skoczyć albo w lewo albo w prawo, jeżeli skoczymy w prawo dojdziemy do ostatniej części poziomu, jeżeli jednak skoczymy w lewo dostaniemy się do ukrytej klatki.

Sekret 2

Musimy najpierw sie powiększyć przechodząc przez szczeline a następnie zniszczyć trzech Psychlopsów skacząc im na głowe, tam będzie druga klatka.

Część 6

Jest tutaj duzo Kostek Lodu, niszczymy trzech Smoków Kelnerów znajdujących się w śród nich, niszczymy klatke i zakańczamy poziom.