Kraina Żywych Umarlaków (Rayman Origins)

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kraina Żywych Umarlaków (ang. Land of the Livid Dead) jest ponurą krainą występującą w grach Rayman Origins, Rayman Jungle Run, Rayman Legends oraz Rayman Fiesta Run.

Kraina Żywych Umarlaków w Rayman Jungle Run

Rayman Origins

Przejście do niej znajduje się po lewej stronie Chrapiącego Drzewa. Aby tam wejść, należy zebrać dziesięć Zębów Czaszki przypominających czerwone klejnoty i wręczyć je Ponuremu Żniwiarzowi, strażnikowi krainy.

Opis

W przeciwieństwie do swej alternatywnej wersji z gry Rayman 3, poziom jest mroczny, przypomina stare cmentarzysko. Domy staruszek wyglądają jak kapliczki, a nagrobki układają się w wieże. Elementy otoczenia są zbudowane z kości; skacze się również po trumnach, niestabilnych kamiennych płytkach i trampolinach w kształcie oczu. Co rusz gonią nas czarne ciernie.

Nazwy części

Nazwy związane są z tym, że rozgrywka dzieli się na dwie części – standardową i walkę z bossem.

Wrogowie

Głównymi wrogami są oczywiście staruszki. Oprócz tego, poziom pełen jest kolczastych przeszkód, na przykład Mrocznych Jeży.

Boss

Zobacz hasło: Wielka Mama

Trofeum

Zobacz hasło: Nic nie trwa wiecznie...

Legenda wśród graczy

Dla graczy Kraina Żywych Umarlaków jest poważnym wyzwaniem – stawienie czoła temu wyzwaniu może przynieść wiele satysfakcji. Przyczyny są podobne co w przypadku poziomów z cwanymi skrzyniami – większość poziomu należy przechodzić bez zatrzymywania się, jak również nie ma tutaj nie tylko Lumek, ale i serduszek.

Niektórzy ułatwiają sobie grę zachowując serduszko z poprzedniego poziomu chociaż i tak jak zostaniemy zranieni to nie wrócimy (w jednej grze) do stanu normalnego.

Linki zewnętrzne