Cwana Skrzynia

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cwana Skrzynia
Chest-info-2.png
Kraina pochodzenia Wszystkie krainy z Rayman Origins oprócz Krainy Wiecznej Śmierci.
Kolor oczu Czarne (Rayman Origins)

Brak (Rayman Legends)

Rasa Skrzynie
Energia 1 HP

Cwana Skrzynia – stworzenie podobne do skrzyni, które pojawia się w Rayman Origins. Strzegą Zębów Czaszek wewnątrz własnych ciał.

Pojawiają się w specjalnie im poświęconych poziomach bonusowych. Na mapie Ognisty Teensien mówi Raymanowi, ile musi zebrać buziek Elektrunów, żeby odblokować cwaną skrzynię. Odblokowanie i przejście wszystkich 10 Cwanych Skrzyń jest niezbędne, żeby odblokować Krainę Wiecznej Śmierci. Poziomy z nią są bardzo emocjonujące, szybkie i denerwujące.

Wygląd

Cwane skrzynie są czerwone, mają jedno oko, oraz kilka złotych elementów podobnych do węży. Na brzuchu mają obraz dwóch związanych węży. Chociaż mają małe nogi, potrafią uciekać bardzo szybko.

W grze

Kiedy Rayman będzie blisko cwanej skrzyni, ona przewidzi, że Rayman będzie chciał ją zniszczyć i zaczyna uciekać. Rayman musi gonić ją, aż dojdzie do miejsca, gdzie Cwana Skrzynia nie będzie miała gdzie uciekać. Są to bardzo trudne poziomy, ponieważ gracz musi skakać po walących się platformach, unikać spadających skał oraz ostrych rzeczy i jednocześnie pilnować, żeby Cwana Skrzynia nie oddaliła się za bardzo.

Ciekawostki

  • W cutscence, w dymku pokazującym „obawę” skrzynki Rayman pojawia się nawet wtedy, gdy gracz wybierze dowolną inną postać.
  • W Rayman Legends nie ma oka.
  • W Rayman Legends zamiast zęba czaszki dostajemy Małaka.

Galeria