Magiczne Mołpy

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Urywek z poziomu.

Magiczne mołpy - jest to drugi poziom z świata Mistyczny Szczyt z gry Rayman Origins.

Część 1

Poziom zaczynamy w świątyni. Musimy użyć sznurka by przedostać się dalej, tam musimy uratować Czerwonego czarodzieja. Potem przy pomocy kolejnego sznurka przedostajemy się przez przepaść, następnie musimy skakać po Fakirach. Na górze musimy na lewo użyć mocy chodzenia po ścianach i tak dostać się do Czaszkonety, a na prawo mamy koniec pierwszej części poziomu.

Część 2

Jesteśmy na zewnątrz i pada śnieg. Używamy sznurka by przejść nad przepaścią. Póżniej musimy schwytać się Bujawki i przeskoczyć na prawo. Tam mamy do pokonania Kamiennego człowieka, dalej mamy trzy sznurki, na dwóch sa Lumy a na jednej Czaszkoneta. Kiedy zjedziemy na dół możemy iść w lewo lub w prawo. Jeżeli pójdziemy w lewo znajdziemy pierwszy sekret, a jeśli pójdziemy w prawo będziemy kontynuować poziom. Następnie musimy użyć mocy chodzenia po ścianach, zabić dwóch Darktunów i zakończyć tą część poziomu.

Sekret 1

Mamy tutaj wielki kamień, musimy skruszyć lud i być szybkimi, aby kamień naż nie zgniótl. Musimy pokonać sześciu Livingstonów, i trzech kolczastych Livingstonów. Kiedy kamień już spadnie, na jego szczycie będzie pierwsza klatka.

Część 3

Znowu jesteśmy w światyni. Musimy przejść po ścianie żeby ominąc przepaść, następnie przeszkakujac nad brązową Kolczastą Piłką uratować Czerwonego czarodzieja, a pózniej spowrotem przejść przez po ścianie i przejechać pod Darktunami z otwartą szczęką. A dalej mamy już tylko następną część poziomu.

Część 4

Musimy iść coraż wyżej, używając mocy chodzenia po ścianach, unkając przy tym Mrocznych Korzeni i walcąc z Kamiennymi ludźmi.

Część 5

Na początku musimy dostać się na góre używając bród Fakirów. Na górze musimy użyć Sznurka by przejść nad Mrocznym korzeniem. Kiedy już się nam to uda, musimy pójść na dół, a tam znajdziemy drugie sekretne przejście, a jeśli skoczymy w prawo, dojdziemy do kolejnej części poziomu.

Sekret 2

Tutaj musimy zakręcic kołem który przywoła kawałek ziemi na której stoi Kamienny człowiek, musimy go pokonać a następnie dzięki kawałkowi ziemi bezpiecznie przeszkoczyć nad lawą. Potem musimy użyć mocy chodzenia po ścianach, przejść górą nad lawą, pokonać dwóch Kamiennych ludzi i zdobyć druga klatke.

Część 6

musimy dojść na góre używając windy, którą ruszamy do góry uderzając w kręcidła, musimy także uważać bo jest tu dużo Kolczastych Korzeni i walczyć z Darktunami, które na nas spadają. Na górze jest koniec kolejnej części poziomu.

Część 7

Ta część poziomu jest taka sama jak poprzednia, z ta różnicą że na początku walczymy z Kamiennym człowiekiem, a na górze mamy do zdobycia Czaszkonete. Na górze jest przejście do ostatniej części tego poziomu.

Część 8

Musimy pokonać trzech Kamiennych ludzi, kiedy to zrobimy będziemy mogli zniszczyć klatkę i zakończyć poziom.

Ciekawostki

  • W wersji PC, poziom ten został przetłumaczony jako "Magiczne Małpki".