Begoniaxa

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ty mały podglądaczu, wstydź się!! Czekaj, niech ja cię dorwę!"
—Begoniaxa o Raymanie
Zamienia wszystkich samców, którzy ją odrzucają, w ropuchy. Uwielbia to robić, choć czasami przyznaje, że sama nie wie, co robić z tymi wszystkimi kijankami
—Informacja z gry


Begoniaxa
Bégoniax.png
Kraina pochodzenia Bagna Mroku
Płeć kobieta
Kolor oczu czarne
Rasa nieznana
Charakter zły
Umiejętności, broń widelec-widły, eliksir miłości
Obecny status żyje
Energia dużo HP

Begoniaxa (ang. Begoniax) jest rudą, otyłą i brudną kobietą. Mieszka w domu, który ma postać dużego grzyba.

Przybycie Raymana

Kiedy Begoniaxa urzędowała w toalecie, Rayman przez przypadek wpadł do tej samej toalety (z powodu braku interwencji Tinsa-ratownika i chociaż ją przepraszał i mówił, że to niechcący, ta uciekła do swojego domu domu i tam rozegrała się bitwa. Begoniaxa próbowała pokonać Raymana, chlapiąc w nim eliksirem miłości, który zmienia Raymana w płaza oraz goniąc go z widelcem w ręku. Raymanowi udało się pokonać wiedźmę wykorzystując tę technikę na niej. Podobna technika Begoniaxy pojawiła się w Rayman: Hoodlums' Revenge. Czarownica uciekła do piwnicy i weszła na drabinę, wkładając na głowę kocioł i obawiając się, że ten zaciągnął ją w kozi róg i będzie chciał ją zgwałcić. Ten jednak użył zwierciadła i przedostał się na dalszy zakątek bagien. Rayman potem stoczył bitwę z Razoffem i wygrał ją, zrzucając hrabiego do lochów pod domem. Tam spotkał Begoniaxę, która zaciągnęła go do siebie. Pojawiła się również w następnej części gdzie Rayman spotkał ją na molu. Po pokonaniu jej, ona się skurczyła i zniknęła (prawdopodobnie zmarła).

Ciekawostki

  • Begoniaxa prawdopodobnie nie znalazła miłości swego życia, ze względu na wygląd, zapach i duży garb na plecach. Dlatego każdego młodzieńca zapraszała do siebie i podawała mu eliksir miłości zmieniający w żabę (technika zmuszenia do miłości). Jednak siła eliksiru działa kilka sekund, tak że każdy młodzieniec potem uciekał od wiedźmy.
Concept-art.