Razoff

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Razoff
Rayman 3 Razoff 1.png
Krainy Bagna Mroku
Broń Flinta i kula
Status żyje
Niewiele szczęścia i rozumu ma ten, kto czelność ma naruszać mój spokój!
Największy drapieżca, syn hrabiego Zaroffa – najgroźniejszego myśliwego w historii! – wnuczek Nimroda i Artemidy. Razoff jest dyrektorem wydziału Cynegetyki na uniwersytecie w Tyr-Kainkou. Przynajmniej tak twierdzi…
—informacja z gry, Rayman 3

Hrabia Razoff (alias Razoff Łowca) to myśliwy z Bagien Mroku, narzeczony Begoniaksy. Jest synem hrabiego Zaroffa (najgroźniejszego myśliwego w historii) oraz wnukiem Nimroda i Artemidy. Razoff twierdzi, że jest dyrektorem wydziału cynegetyki na uniwersytecie w Tyr-Kanikou. Jest członkiem rodu Shoedsackovskaïa.

Ogólnie jest Teensienem, o wysokim wzroście i długim małakowatym nosie. Kolorem przypomina Bagienną Mackę. Nosi królewskie, czerwone szaty oraz bogato zdobiony kapelusz. Nie rozstaje się ze swoją strzelbą. W grze ma chrapkę na skórę Raymana. Jest bardzo płochliwy. W swoim domu trzyma portrety swoich przodków i różne zdjęcia, oraz strzelby itd.

Starcie z Raymanem

Kiedy Rayman wchodzi do hrabstwa Razoffa, ten uznaje go za jakiegoś oglądacza albo podróżnego i wyciąga swoją strzelbę. Razoff ukrywa się w kątach po rezydencji i strzela do Raymana. Od czasu do czasu bierze go na celownik. Gdy Rayman pokonuje łowcę, ten schodzi do piwnicy i czeka na Raymana. Tam rozgrywa się drugi etap pojedynku - Razoff wisi na ogromnej kuli, próbując zepchnąć Raymana w dół do lochów (to się jednak nie udaje, ponieważ gdy Rayman spada na powierzchnie wyciąga go pomocna Macka bagienna. Rayman za pomocą Metalowej Pięści zrywa łańcuch łączący kulę i Razoff spada do podziemi. Tam znajduje się Globox, który wcześniej nabijał się z łowcy. Ten chce go zastrzelić, jednak w obronie żaby stają miłe latające stworzonka, których Razoff się boi i ucieka, ale spotyka Begoniaxę, która zakochuje się w myśliwym. Nie wiadomo, co się stało z Razoffem po tych wydarzeniach, prawdopodobnie dalej wiedli szczęśliwe życie.

Ciekawostki

  • Imię "Razoff" jest często mylone i fani przekręcają je, wymawiając "Razoffa". Jest to z powodu polskiego tytułu filmiku "Idylla Begoniaxy i Razoffa". Wtedy fani uznali człon "Idylla Begoniaxy" za imię czarownicy Begoniaxy, a "Razoffa" za imię łowcy. Idylla jednak oznacza spokój.
  • W jednym z pokoi znajduje się drewniane podwójne popiersie Sssssama z przerażoną miną. Nie wiadomo jednak czy go upolował.
  • W jednym z pokoji Razoffa, jest lustro, a jeśli Rayman do niego podejdzie (i stanie na siedzeniu) zacznie robić miny a potem grzebać sobie w zębach.
Razoff na swojej kuli, w piwnicy
Wszelkie pomysły dotyczące Razoffa