Kapryśny owoc

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Plik:Screenfruit.jpg
Urywek z poziomu

Kapryśny owoc - poziom w grze Rayman Origins. Znajduje się on w świecie Słodkie Jeziora. Można go także rozegrać w Rayman Legends - znajduje się w obrazie Powrót do Origins.

Część 1

Na początku poziomu musimy pokonać Oranżade w której pływają piranie skacząc na kawałkach lodu i używając limonek. Następnie mamy do pokonania dwóch Smoków Kelnerów, dalej mamy miejsce z dużą ilością Nenuphar, jeśli pójdziemy na góre po lodowej ścianie dostaniemy się do ukrytej klatki, a jeśli na dół spotkamy tu wielką skaczącą Kolczastą pomarańczą (na którą trzeba uważać), trzeba następnie przejść przez małe przejście w lodzie, tam zaatakuje nas kolejna kolczastą pomarańczą, musimu użyć Nenupharu bo dostać się wyżej, tam musimy przelecieć na limonce pomiedzy Kolczastymi Rybami, pokonać Smoka Kelnera i zakończyć tą część poziomu.

Sekret 1

Musimy dostać się na sam koniec ścieżki, skacząc po kawałkach lodu (przy okazji musimy także pokonać trzech Smoków Kelnerów), na końcu niszczymy klatke.

Część 2

Żeby przejść dalej musimy zniszczyć cały lód, jednak trzeba być ostrożny gdyż skaczą tutaj trzy Kolczaste pomarańcze. Kiedy nam się to uda mamy do pokonania dwóch Smoków Kelenerów, z czego jeden skacze wszędzie dzięki dwóm limonkom, jeśli uda się nam go pokonać będziemy mieli do czyniema z kolejnym miejscem w którym jest dużo kawałków lodu i skaczą tu Kolczaste pomarańcze, na końcu tego "toru przeszkód" będziemy mieli wyjście z tej częśći poziomu.

Część 3

Na początku poziomu mamy do pokonania oranżade z piraniami, przez którą możemy przeszkoczyć przy pomocy Arbuza. Następnie dzięki Lejek zmniejszamy się i mamy kolejny tor przeszkód z lodem i Kolczastymi pomarańczami jeśli już go pokonamy to możemy użyć kolejnej Lejek by zwiększyć się i pójść dalej (jeśli przed wejściem na "tor przeszkód" pójdziemy na góre dzięki dwóm ścianom, to dojdziemy do sekretnej klatki). Dalej możemy poodbijać się na kilku limonkach by zdobyć Czaszkonetę i Lumy a także by dojść do zakończenia kolejnej części poziomu.

Sekret 2

Na górze mamy ściane z kawałków lodu a na dole jeżdzącą w lewo i prawo Galaretke zderzakową, musimy użyć jej do zniszczenia ściany lodowej, jeśli ją zniszczymy musimy dostać się na góre, pokonać dwóch Smoków Kelnerów i zniszczyć klatke.

Część 4

Na początku musimy użyć ataku z góry by zniszczyć lodową pokrywe, na dole mamy kolejny "tor przeszkód" z dużą ilością Kolczastych pomarańczy i kawałków lodu, jeśli udam nam się go przejść to bęziemy mogli wyjść z tej części poziomu.

Część 5

Mamy tutaj kilka kawałków lodu i wielką Kolczastą pomarańcze która blokuje klatke, trzeba tak zniszczyć lód by Kolczasta pomarańcza wpadła w przepaść, kiedy się uda, musimy zniszczyć klatke i zakończyć poziom.