Słońca

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jeden z Słońc świecący nad Gong Heights w Rayman 1.

Słońce - dwie żółte gwiazdy, jedna wielka i jedna mała, które leżą pośrodku podwójnego układu gwiezdnego, w którym dzieje się akcja serii. Rozdroże Marzeń - świat gry - znajduje się na stosunkowo podobnej do Ziemi planecie, która krąży wokół tych dwóch Słońc. System gwiezdny wydaje się być zaćmieniem binarnym, ponieważ widoczna liczba Słońc waha się między jednym a dwoma.

Słońce pojawia się tylko sporadycznie w Rayman 1. Jedno z Słońc widać w chmurach nad Gong Heights - zawiera dodatkową "migoczącą" animację w wersji gry Sega Saturn. Słońce można również zobaczyć na trzech wakacyjnych zdjęciach wyświetlanych podczas końcowych napisów w grze.

Słońce można zobaczyć częściej w Rayman 2, częściowo ze względu na nową swobodę gracza do rozglądania się. Jest to pierwsza gra, w której oba Słońca można zobaczyć w tym samym czasie. Jeden z nich jest zauważalnie większy od drugiego.

Oba Słońca można również zobaczyć w Rayman 3. Pojawiają się na upalnej Pustyni Knaarenów.

Oba Słońca można zobaczyć ponownie w Rayman Origins. Pojawiają się w Oczy Węża, w Ględzących Grotach.

Poza głównymi grami serii, Słońca (lub Słońce) również się pojawiają. Można je zobaczyć w wersji Rayman Raving Rabbids na Game Boy Advance, gdzie są widoczne na horyzoncie świata słodyczy; jego promienie można również zobaczyć w większości innych światów gry.