Statek więzienny: Różnice pomiędzy wersjami

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie podano opisu zmian
Added language links
 
(Nie pokazano 8 wersji utworzonych przez 4 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:R2 Loading Buccaneer.png|thumb|320px|Buccaneer]]
Korsarz ( ang. buccaneer)- największy statek więzienny [[Robo-piraci|robo-piratów.]]
[[Plik:R2TGE-PC-FlyingShell-ThePrisonShip.jpg|thumb|320px|Fragment gry i statku]]
[[Plik:R2TGE-PC-FlyingShell-ThePrisonShip.jpg|thumb|320px|Fragment gry i statku]]
[[Plik:R2TGE-PC-ThePrisonShip-HallOfDoors.jpg|thumb|320px|Statek więzienny w portalu.]]


==Historia==
'''Statek więzienny''' – przedostatni poziom gry ''[[Rayman 2]]''. Zaczyna się dwuetapowym zjazdem, a potem latamy na [[Latający pocisk|latającym pocisku]] po statku.
 
Gra [[Rayman 2]] rozpoczyna się na statku więziennym. Do [[Cela Raymana|celi Raymana]] trafia [[Globox]], [[Rayman]] mówi przyjacielowi, że nie mają już szans. Wesoły Globox daje Raymanowi [[Srebrny Lum|srebrnego lumsa]]. Razem uciekają ze statku, lecz zostają rozdzieleni. Rayman trafia to [[Świetliste Lasy|świetlistych lasów]].
 
W czasie gry pojawiają się filmowe przerywniki, ukazujące [[Brzytwobrody|Brzytwobrodego]] w jego prywatnej kajucie.


Pod koniec gry [[Rayman]] wdziera się na statek więzienny, ratuje niewolników i pokonuje Brzytwobrodego.
==Wersja PlayStation==
 
Pierwsza faza została zmieniona, jednak druga faza tego poziomu zostaje taka sama jak w oryginale, sekcja z udziałem [[Robo-piraci ninja|robo-pirata ninja]] została wycięta, zamiast tego [[Rayman]] od razu ląduje na latającym pocisku. Reszta tego poziomu jest mocno zmodyfikowana, dodane są zupełnie nowe pomieszczenia. W przeciwieństwie do innych wersji gry ten poziom nie zawiera [[Żółte lumy|lumów]] ani [[Klatki|klatek]].
Pokonany dowódca piratów uruchamia funkcję samozniszczenia. Ma nadzieję, że Rayman zginie w wybuchu. Tak się jednak nie stało.
 
[[Plik:Buccaneer_explosion_PS1.jpg|thumb|320px|Eksplozja Statku Więziennego. Przyjaciele Raymana myśleli, że on umarł, jednak tak się nie stało]]
 
==Najważniejsze miejsca:==
*[[Cela Raymana]]
*[[Prywatna kajuta Brzytwobrodego]]
*[[Wronie Gniazdo|Wronie gniazdo]]
 
[[Plik:R2TGE-PC-ThePrisonShip-HallOfDoors.jpg|thumb|320px|Statek Więzienny w Sali Drzwi]]
 
==Poziom==
Przedostatni poziom gry Rayman 2 jest ,,Statek Więzienny". Zaczyna się dwuetapowym zjazdem a potem latamy na [[Latająca Muszla|Latającej Muszli]] po statku.
 
==Wersja PlayStation 1==
Pierwsza faza została zmieniona, jednak druga faza tego poziomu zostaje taka sama jak w oryginale, sekcja z udziałem Robo-Pirata Ninja została wycięta, zamiast tego Rayman odrazu ląduje na Latającym Pocisku, reszta  tego poziomu jest mocno zmodifikowana, dodane są zupełnie nowe pomieszczenia. Także w porównaniu do innych wersji gry, ten poziom nie zawiera Lumsów ani Klatek.


==Wersja PlayStation 2==
==Wersja PlayStation 2==
Trzecia faza nie zawiera Robo-Pirata Ninja, zamiast niego jest dwóch Czerwonych Pomocników 800.
Trzecia faza nie zawiera [[Robo-piraci ninja|robo-pirata ninja]]. Zamiast niego jest dwóch [[Czerwony pomocnik 800|czerwonych pomocników 800]].


Czwarta Faza została znacznie zmodifikowana graficznie, dużo szczegółów dodano do scenerii, zawiera lasery prądotwórcze, Zielonych Pomocników 800 i dużo różnego rodzaju urządzeń, mimo to nie ma to większego znaczenia na rozgrywke.
Czwarta faza została znacznie zmodyfikowana graficznie, dodano dużo szczegółów do scenerii, zawiera lasery prądotwórcze, [[Zielony pomocnik 800|zielonych pomocników 800]] i dużo różnego rodzaju urządzeń, mimo to nie ma to większego wpływu na rozgrywkę.


W tej wersji Statek Więzienny jest jedynym poziomem, którego można osiągnąć tylko przez portal, i nie wiadomo dlaczego Rayman wracał się do Tęczowej Rzeki, zamiast odrazu iść do Wroniego Gniazda.
W tej wersji statek więzienny jest jedynym poziomem, do którego można dotrzeć tylko przez portal. Nie wiadomo, dlaczego [[Rayman]] wracał się do [[Rainbow Creek]], zamiast od razu iść do [[Wronie gniazdo|wroniego gniazda]].


==Wersja Dreamcast==
==Wersja Dreamcast==
Poziom jest taki sam jak w oryginale, tylko że dodano dużo przerywników filmowych na końcu poziomu.
Poziom jest taki sam jak w oryginale, tylko że dodano dużo przerywników filmowych na końcu poziomu.


[[Kategoria:Poziomy]]
[[fr:Le Vaisseau-Prison]]
[[Kategoria:Miejsca]]
[[en:The Prison Ship]]
[[Kategoria:Obiekty]]
[[de:Das Gefangenenschiff]]
[[Kategoria:Rayman 2]]
[[ru:Корабль-Тюрьма]]
[[Kategoria:Rayman Revolution]]
[[zh:监狱船]]
[[Kategoria:Krainy z gry Rayman 2]]
 
[[Kategoria:Światy]]
[[Kategoria:Miejsca z gry Rayman 2]]

Aktualna wersja na dzień 12:08, 26 cze 2026

Fragment gry i statku
Statek więzienny w portalu.

Statek więzienny – przedostatni poziom gry Rayman 2. Zaczyna się dwuetapowym zjazdem, a potem latamy na latającym pocisku po statku.

Wersja PlayStation

Pierwsza faza została zmieniona, jednak druga faza tego poziomu zostaje taka sama jak w oryginale, sekcja z udziałem robo-pirata ninja została wycięta, zamiast tego Rayman od razu ląduje na latającym pocisku. Reszta tego poziomu jest mocno zmodyfikowana, dodane są zupełnie nowe pomieszczenia. W przeciwieństwie do innych wersji gry ten poziom nie zawiera lumów ani klatek.

Wersja PlayStation 2

Trzecia faza nie zawiera robo-pirata ninja. Zamiast niego jest dwóch czerwonych pomocników 800.

Czwarta faza została znacznie zmodyfikowana graficznie, dodano dużo szczegółów do scenerii, zawiera lasery prądotwórcze, zielonych pomocników 800 i dużo różnego rodzaju urządzeń, mimo to nie ma to większego wpływu na rozgrywkę.

W tej wersji statek więzienny jest jedynym poziomem, do którego można dotrzeć tylko przez portal. Nie wiadomo, dlaczego Rayman wracał się do Rainbow Creek, zamiast od razu iść do wroniego gniazda.

Wersja Dreamcast

Poziom jest taki sam jak w oryginale, tylko że dodano dużo przerywników filmowych na końcu poziomu.