Ćma

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ćma
Ćma
Kraina pochodzenia Band Land
Płeć Nieznana
Kolor oczu Czarne
Rasa Owady
Charakter Zły
Umiejętności, broń Kopnięcia, atak głową
Obecny status Nie żyją
Energia 6
Ćmy pojawiają się na ekranie wczytywania Band Land

Ćmy, znane również jako Koniki polne lub Świerszcze – bardzo odporne, wrogie owady w grze Rayman. Występują tylko w Band Land, drugim z sześciu światów gry. Ich wyłączna obecność jest dosyć nietypowa, ponieważ ćmy nie mają wyraźnego związku z muzyką i instrumentami muzycznymi. Wyjaśnieniem może być nazywanie ich świerszczami, które słyną z charakterystycznych dźwięków.

Gatunek tych owadów jest niejasny. Podobnie jak gatunek Raymana, nie mają kończyn i są mniej więcej takiego samego wzrostu co Rayman. Ich ciała są ciemnozielone, a głowy jasnozielone. Każda ćma ma parę zielonych, czerwonych czułek rosnących z głowy. Noszą żółte buty, które wydają się mieć zielone obcasy. W przeciwieństwie do większości postaci w grze nie mają żadnych rąk; zamiast tego posiadają skrzydła.

Chodzą swobodnie po swojej platformie, odwracając się, kiedy napotykają przeszkodę. Kiedy Rayman jest w zasięgu wzroku, zwykle zaczynają latać i próbują go kopnąć. Mogą unikać teleskopowej pięści Raymana w powietrzu, ale mogą też się schylać, aby uniknąć ataku na ziemi, co jest okazją, aby zaatakować Raymana głową. W ten sposób trudno jest je trafić i skutecznie przeciwdziałać atakom.

Ich znaczna oporność, ich zwinność, agresywność i wiele ataków sprawia, że ​​należą do najtrudniejszych wrogów w grze.

W Rayman Designer istnieją dwa typy Ciem. Jest standardowa Ćma oraz Okrutna Ćma, która działa bardziej agresywnie i atakuje Raymana z powietrza.

Przyjazna postać o nazwie Świerszcz Joe pojawia się w Rayman Activity Center.

W Rayman 3: Hoodlum Havoc, w pewnym czasie Kwatery Mroklumów, spikerka ostrzega Mroklumy o inwazji ciem na system klimatyzacji.