Mroklumy

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mroklumy
Mroklumy
Krainy wszystkie, poza Najdłuższym Skrótem.
Broń Wyposażenie Mroklumów
Status zniszczeni

Mroklumy (Mroczne Lumy, Czarne Lumy, oryg. Hoodlums) - tytułowi przeciwnicy z gry Rayman 3: Hoodlum Havoc oraz z jej kontynuacji Rayman: Hoodlums' Revenge. Wystąpili też w Rayman 3 na GBA jednak większą rolę pełnili Robo-piraci. Są wrogami Raymana. Mroklumy są głównie czarnymi, włochatymi,zmutowanymi i uskrzydlonymi Czerwonymi Lumami. Przez niektórych są nazywani także czarnymi kudrzakami. Zazwyczaj chodzą w strojach, które kradną z futer zwierząt. Mają niezliczone zasoby wyposażenia i broni. Gdy się je zabije, ich strój znika, a pozostaje z niego tylko sam Czarny Lum, którego można póżniej zmienić w Czerwonego Luma. Pierwszym ubranym Mroklumem był Andre, ale jednakże drugim, w polskiej wersji gry, który stracił strój.

Zgraja Mroklumów.
Andre z Czarnymi Lumami.

Historia Mroklumów

Od czasu wydarzeń z Raymana 2: The Great Escape, na Rozdrożu Marzeń panowała wieczna idylla. Jednakże zmieniło się to, kiedy zły Czarny Lum Andre spróbował podbić świat. Miał wielką moc, którą pozamieniał wszystkie Czerwone Lumy w Czarne, czyli Mroklumy. Mroklumy ukradły futro ze stworzeń Rozdroża, którymi później przyodziali siebie i swojego wodza i stworzyli broń. Jednak sprawy przybrały niefortunny obrót i Andre ląduje w brzuchu Globoxa, kiedy próbował dostać się do Serca Świata. Mroklumy na własną rękę próbowały powstrzymać Raymana przed dostaniem się do lekarza, który miał wydostać Andre z brzucha Globoxa. Andre przebywał w brzuchu Globoxa aż do Pustyni Knaarenów.

Po drodze Mroklumy, pokonywane przez Raymana, uciekały, co się zmieniło, od kiedy Rayman pokonał Refluxa i zdobył moc zamieniania ich w Czerwone Lumki. Później, po koalicji Andrego z Refluxem powstaje Kwatera Mroklumów, gdzie rodziły się i pomnażały kolejne Mroklumy. Po zniszczeniu kwatery Rayman dostał się do Wieży Lepstysa, gdzie pozbywał się kolejnej armii, a docierając do Andrego i Refluxa, zniszczył obu przeciwników, co spowodowało zmienienie wszystkich Mrocznych Lumów z powrotem w Lumki.

Globox polubił jednak Andrego i był smutny, gdy Czarny Lum zmienił się z powrotem w Czerwonego. Gdy Rayman z Globoxem zasnęli, o północy Ręce Raymana powędrowały nastraszyć Czerwonego Lumka, co spowodowało odrodzenie samego Andrego. W tym momencie kończy się akcja gry Rayman 3: Hoodlum Havoc.

Dalsze wydarzenia dzieją się w grze Rayman: Hoodlums' Revenge.

Lista Mroklumów

Pomysł

Mroklumy zostały stworzone przez Stéphanego Zinetti, głównego projektanta postaci do gry Rayman 3: Hoodlum Havoc. Zinetti opowiedział o genezie powstania Mroklumów podczas wywiadu z RaymanZone w czasie kiedy to gra miała swoją premierę:

Zamierzaliśmy wymyślić coś, co byłoby łatwe do zaoferowania w wielu krainach i klimatach, bez powtarzania tego samego. Pomysł na Mroklumy wywodzi się z jednego z mich szkiców - to było coś w rodzaju Meksykanina trzymającego wypasiony karabin, noszącego na sobie wielkie sombrero i rodzaj poncho obejmującego całe ciało. Był mieszanką Pana Złego (Rayman). Kiedy wymyśliliśmy żelazną formułę, pracowaliśmy oparci na podstawach psychologii, tworząc cały stos bohaterów. Na przykład, łącząc z sobą część nieco wychowanego, lecz tajemniczego profilu, stworzyliśmy "Abradaka", niedzisiejszego czarnoksiężnika. Na "odwal się" wymyśliliśmy także tłustego niedojdę - ładny, jasny truskawkowy kolor, nadając przy tym bezmyślny wygląd i dość niezdarną budowę ciała.
—Stéphane Zinetti, RaymanZone

Ciekawostki

Galeria

Źródła

Galerie