Żelazowe Góry

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Żelazowe Góry
Żelazowe Góry
Typ polny
Liczba klatek 5, 4 (wersja PSX)
Liczba poziomów 3, 2 (wersja PSX)
Typ Małaka Grand Minimusin
Liczba Żółtych Lumów 50, 35 (wersja PSX)
Liczba Przyjaznych Duszków 3
Znajduje się tu też rzeka

Żelazowe Góry, lub Smętna Wyspa to miejsce położone w Krainie Marzeń. Jest to ogólnie wyspa, na której znajdują się budynki takie jak Poprawczak dla Niegrzecznych Dzieci i kopalnie. Poprawczaka pilnuje robo dinozaur który wpadł do przepasci. W wersji na PC, Dreamcast, Nintedo64 i 3DS Żelazowe góry są połączone z Kopalniami piratów.

Wersja PlayStation 1

Smętna Wyspa

W tej wersji poziom ten nazywa się Smętna Wyspa. Jest on całkiem inny niż na innych konsolach. W drugim poziomie Uwalniamy dzieci z poprawczaka i dostajemy ostatnią maskę Polokusa.

Wersja PlayStation 2

Ten poziom jest taki sam z tymi wyjątkami:

  • Faza w której ratujemy Dzieci Globoxa została przełożona jako oddzielny poziom i zamiast niej dodano świątynię Czwartej Maski Polokusa pilnuje nowy strażnik Grolem 13.
  • Sekretna minigra jest dodana w poziomie o nazwie The Schplong którą można odblokować podczas filmiku jak Rayman leci w balonie naciskając na kontrolerze wszystkie przyciski (z wyjątkiem gałek analogowych).

Wersja Dreamcast

Ten poziom jest taki sam jak w originale tylko że pod koniec 3 fazy, z tyłu można znaleść ostatni Kryształowy Glob w grze.

Poprawczak dla niegrzecznych dzieci

Ciekawostka

  • W Rayman Revolution podczas filmiku jak Rayman leci w balonie naciskając na kontrolerze bardzo szybko wszystkie przyciski (z wyjątkiem gałek analogowych) można odblokować sekret w tym poziomie którym jest minigierka The Schplong.