Polokus

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pewnego dnia Lumy zostały powołane do życia przez specyficzną i cudowną istotę, zwaną Polokusem. Jest on tak potężny, że jego najzwyklejszy sen czy pragnienie staje się rzeczywistością.
Wiedza Świata, Rayman 2: The Great Escape
Śniący Bańki to wszechpotężna istota, która za każdym razem, gdy śni, tworzy świat i wszystkie zamieszkujące go cudowne stwory. Jest niezwykle wrażliwym artystą, bardzo przywiązanym do każdego ze swoich "dzieci" (i ma w nosie wszelką krytykę). Jego uczucia bezpośrednio wpływają na świat, a jeden zły sen może zaburzyć delikatną równowagę! Magiczne stwory wierzą, że Śniący Bańki przebywa w swojej świętej siedzibie, ale my wiemy lepiej: ten miłośnik rozrywki nie może się oprzeć przebywaniu pomiędzy swoimi dziełami. Uwielbia zabawę i śmiech...dokładnie tak samo jak istoty, które stworzył.
—Cytat z instrukcji, Rayman Origins


Polokus
BubbleDreamerraymanlegends.png
Płeć bezpłciowy (bóg)
Kolor oczu czarne
Kolor włosów brak (Rayman 2)
Pomarańczowe (Rayman Origins)
Wzrost nieznany
Rasa bogowie
Charakter dobry
Umiejętności, broń niesamowita wiedza, niesamowite zdolności
Obecny status nieznany
Aktor podkładający głos David Gasman (Rayman 2)
Douglas Rand (Rayman Origins)
Jan Kulczycki (Rayman Legends PL)

Polokus (lub Śniący Bańki w Rayman Origins oraz Rayman Legends) to bóg Rozdroża Marzeń. Według legendy, Polokus stworzył świat razem ze swoimi snami. Bóg ten jest niskim, grubym i starożytnym stworzeniem, z bardzo długimi ramionami. Nosi niebieskie spodnie i czerwoną czapkę czarodzieja, taką samą, jaką ma Jano.

Biografia

Polokus został stworzony przez Żółte, Czerwone, Szkarłatne i Niebieskie Lumsy. Później on sam stworzył Rozdroże Marzeń, następnie użył swoich mocy do stworzenia świata Raymana. Najpierw, stworzył wróżki, które są jego emisariuszkami. Wróżki były twórczyniami piątego typu Lumsów - Srebrny Lum. Następnie, stworzono Teensienów, którzy otwierają przejścia na cały świat. Teensieni stworzyli Drogę Drzwi -  magiczne miejsce, gdzie łączą się wszystkie ścieżki. Następnie, stworzył Clarka, który pomógł Polokusowi ukształtować krajobraz. Później stworzono Globoxa i jego rodzinę oraz inne stworzenia, jak Murfy czy Eig.

Kiedy Stworzono już stworzenia, stworzono czas. Polokus głęboko zasnął, by spotkać się z bogami z innych światów, którzy mogliby śnić razem o przyszłości. Przed dokonaniem tego, Polokus stworzył 4 maski, które mogłby obudzić boga w kłopotach. Umieścił je w Świątyniach i ustawił Stróży (Axel, Foutch itd.) do pilnowania ich. Rayman jednakże zebrał wszystkie maski i obudził Polokusa, gdyż świat został podbity przez Brzytwobrodego. Polokus wybił pozostałych Piratów na lądzie, a sam Rayman rozprawił się z Brzytwobrodym. Jednakże Brzytwobrody wysadził Statek Więzienny z Raymanem. Wszyscy myśleli, że ten zginął, jednakże zaczęli świętować z Polokusem na czele, gdy ten pojawił się cały i zdrowy na polanie.

Rayman Origins

Tutaj Polokus zwie się "Śniący Bańki", przechodząc przy tym sporą metamorfozę. Ma rude włosy i długą, rudą brodę. Rayman i jego przyjaciele postanawiają uratować Rozdroże Marzeń od złych stworzeń, a także uratować Starego Mistrza, bo jak sądzi Murfy kompletnie go wykoleiło! a żeby go naprostować, Rayman musi zebrać wiele Elektrunów.

Rayman Legends

W tej odsłonie Śniący Bańki nie odgrywa znaczącej roli, występuje w filmie wprowadzającym oraz w Pokoju z obrazami zawsze służąc podpowiedzią.

Ciekawostki

  • W Japonii kolor spodni Polokusa zmieniono na zielony, bo w Japonii fioletowy symbolizuje śmierć.

Źródła