Arcane Forest

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tajemny Las jest to siódmy i ostatni świat przed ostateczną walką z Panem Mrocznym z Rayman na GBC. Ten poziom był częściowo taki sam jak Puszcza Snu Rayman, ale pod silnym wpływerm poziomów z Rayman 2. Świat ma muzyke z Rayman 2. Jest las pełen kolców są tam również śliskie i czerwone Kolczaste Kule. Świat jest podzielony na cztery części, pierwsze dwa są noramlne a dwa ostatnie zawierają wyzwania nasłane na nas przez Pana Mrocznego. Na samym końcu poziomu Rayman walczy z ostatnim bossem czyli z Panem Mrocznym.

Ruchy Raymana są odwrócone

Krypta Bad Raymana

Na początku Bad Rayman będzie gonić Raymana. Tak jak w originale naśladuje każdy ruch Raymana, a jego dotyk sprawia że Rayman ginie na miejscu. Jednak w przeciwieństwie do Rayman, nie ma sposobu żeby go zabić. Jednak ta walka polega na skakaniu po kolcach we właściwym czasie. W tej części nie ma klatki.

Zamieszane Sterowanie

Poziom ten jest również żbliżony do originały. W tym etapie kontrolki są odwrócone, sztrzałka w lewo to ruch w prawo, a ruch w prawo to ruch w lewo. Jest jedna klatka w poziomie.

Ostateczne Starcie

W ostatniej części poziomu, Rayman wreszcie dociera do Pana Mrocznego i musi go pokonać (walka jest podobna do tej w originale).