Małaki

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Małaki
Grand Minimus Woods of Light.jpg
Płeć Mężczyźni i kobiety
Kolor oczu Czarne
Kolor włosów W większości bez włosów
Wzrost 50 cm
Rasa Małaki
Charakter Dobry
Umiejętności, broń Wiedza, magia
Obecny status Żyją
Aktor podkładający głos Różni

Małaki – starożytna rasa z gier Rayman 2, Rayman 3, Rayman Origins oraz Rayman Legends. Służą jako pomocnicy Raymana. Wyglądem przypominają karzełki; nie mają zarostu, z długim, niebieskim nosem. Pierwsze małaki płci żeńskiej pojawiły się w Rayman Origins, acz wzmianka o nich pojawia się już w Rayman 3 (w gadkach małaków pomiędzy sobą).

Historia

Freski przedstawiające szereg codziennych działań z życia małaków.

Stworzył je Polokus. Wyznaczył im zadanie poznania wszystkich dróg i zakątków świata. W wyniku tego małaki opanowały sztukę dostawania się do portalu, gdzie stykały się wszystkie drogi świata. Pilnowały też wejść do ważnych, nieodkrytych miejsc, czyli wejść do świątyń.

Według instrukcji do Rayman Origins istnieje związek pomiędzy nosami małaków a zamiłowaniem ich posiadaczy do magii, co sugeruje, że wskazany narząd potrafi wyczuwać subtelne energie.

Podczas walki z piratami małaki zostały pozamykane w klatkach przez robo-piratów. Gdy Rayman uwolni ich, oddając w klatkę 2 strzały, małaki z wdzięczności pomagają bohaterowi przejść do następnego świata poprzez otwieranie portali. Kiedy Rayman poznał te stworki, a konkretniej cztery z nich, kłóciły się one o to, który jest królem małaków, lecz gdy Rayman oznajmił, że chce uratować Ly, oddały koronę jednemu małakowi, który poinformował Raymana, iż wróżka została porwana i uwięziona na Magicznej Polanie.

Rayman z grupą małaków.

Rayman wiele razy wchodził do świątyń, gdzie musiał stawić czoła jakiemuś strażnikowi i zabrać jedną z 4 magicznych masek, które miał później oddać wielkiemu bogu Polokusowi. Kiedy trafił przed wrota pierwszej świątyni, ze zdziwieniem zauważył, iż małaki już się nie kłócą o koronę i są bardziej zdyscyplinowane – przekazywały sobie koronę podczas rozmowy.

Później małaki zostają porwane przez mroklumy i pozamykane w klatkach. Tym razem, aby zniszczyć klatkę, wystarczy jeden strzał. W Rayman 3 do zniszczenia jest około 60 klatek. Nie pojawia się jeden gatunek, acz dużo więcej, co ciekawe – każdy ma jakieś linie tekstowe (np. "Lecę, bo muszę policzyć dziury w serze" lub "Lecę, matka się niepokoi").

Rayman M

Małaki w Rayman M.

W grze małaki ścigają się i walczą w ten sposób, że jeden małak nosi drugiego, który atakuje i strzela, a w razie spadania mogą wylądować spokojnie za pomocą latania. Ich zdolność latania polega na tym, że jeden małak obraca drugim.

Plemiona małaków

Znani przedstawiciele

Ciekawostki

Rayman Legends 150812 007.png
RayWiki, wiki o Raymanie posiada kolekcję cytatów i pamiętnych słów dotyczących postaci imieniem Małaki.