Elektruny

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Elektruny
RaymanSleep.PNG
Miejsce zamieszkania prawdopodobnie okolice Wielkiego Protoona
Płeć nie wiadomo, czy jest to istotne, ale podejrzewane jest, że to dziewczęta ze względu na głęboką wdzięczność w postaci serduszka po uwolnieniu w Rayman
Kolor oczu schematyczne
Kolor włosów blond
Wzrost niskie
Rasa własna; stworzenia związane z energią
Charakter dobry
Umiejętności, broń stanowią składniki utrzymujące równowagę świata
Obecny status żyją
Aktor podkładający głos nie dotyczy (choć pojawia się zestaw wysokich, prawdopodobnie cyfrowo modyfikowanych głosów)

Elektruny (ang. Electoons) są mieszkańcami świata Raymana. Mają różowe, okrągłe tułowia i – jak Rayman i jego rasa  – oddzielone części ciała. Spędzają większość czasu na graniu i śpiewaniu. Prawdopodobne ich głównym zadaniem jest krążenie wokół Wielkiego Protoona. Ich nazwa jest połączeniem słów electron (niewielka, naładowana ujemnie, mobilna część atomu) i cartoon (rysunkowy, animowany).

  • Jupi!

-elektruny po uratowaniu w Rayman Origins

Wygląd

Elektruny to w większości różowe (w Rayman (Game Boy Color) czerwone) "kuleczki". Tak jak Rayman nie mają kończyn, lecz lewitujące dłonie i stopy. Mają białe rękawiczki i włosy spięte w kucyka. Są blondynkami. Mają oczy o (co ciekawe) czarno-niebieskich tęczówkach. Mają różnokolorowe buty, najczęściej w odcieniach błękitu. W Rayman (Game Boy Color) mają białe buty.

Rayman

Podobnie jak Wielki Protoon, one także zostały porwane przez ponurego i tajemniczego Pana Mrocznego. Zostały uwięzione w klatkach, które były widoczne dopiero po pojawieniu się Raymana w odpowiednim miejscu. Rayman uwolnił je, będąc dzięki temu w stanie przekonywać Magika do wycieczki w poziomy bonusowe, a co ważniejsze, pozwoliły one Raymanowi dotrzeć do Ciasteczkowego Zamku.

Antitoony

Antitoony są jednym z dwóch typów spaczonych odpowiedników Elektrunów. W grze pojawiały się w grupach jako granatowe sylwetki Elektrunów z charaterystyczną kwaśną miną. Mogły odebrać Raymanowi zdrowie, prawdopodobnie posługując się zębami.

Rayman na GBC

W tej grze Elektruny są nazywane "Toons" (dosłownie: filmiki). Są to czerwone skrzaty bez rąk. Z bezbronnych stworzonek powstają waleczne słodziaki. Walczą o względy rozdroża, choć często rezygnują i poddają się. W tej grze podtrzymują znaki i wszystkie są ukryte w 38 klatkach.

Rayman Designer

Pełnią tu tą samą rolę, co w Rayman. Są jednak dwie nowe odmiany tych słodziutkich kreatur.

latające Elektruny

Są to elektruny "lewitujące" w określonym miejscu. Nie występują "w naturze", tylko w mapach tworzonych przez graczy.

Czerwone antitoony

Jest to "ulepszona" wersja antitoonów, gdyż zabijają na miejscu.

Rayman Origins

W tej odsłonie Elektruny powracają. Zostały porwane przez Livingstony. W każdym poziomie ratujemy trzy klatki wypełnione Elektrunami (z czego dwie są sekretne, a jedna obowiązkowa). Niektóre z Elektrunów przetrzymywał Magik, ale był skłonny je oddać za odpowiednią liczbę Lumów (150 i 300 w dużych poziomach, 50 i 100 w małych). Również wyścig z czasem umożliwiał zdobycie jednego Elektruna na każdy związany z wyścigiem poziom.
Odpowiednia liczba różowych przyjaciół dawała graczom dostęp do poziomów z Cwanymi Skrzyniami.

Darktuny

Tutaj mrocznymi odpowiednikami Elektrunów były Darktuny powstałe z koszmarów Polokusa bądź intryg Jano.

Antitoony

W Rayman Origins też miały występować Antitoony, lecz zastąpiono je Darktunami. Miały mieć kolory: niebieski,czerwony,zielony,różowy,fioletowy i czarny. Zostały pokazane w codziennej bańce.

Polimorfizm

Tak jak Darktuny, elektruny są polimorficzne. Oznacza to że mogą "wcielić się" w różne rzeczy.

Ścieżki Elektrunów

Są To poziomy z gry Rayman Origins, w których główną rolę grają elektruny. Nie naruszony zostaje ich przyjaciel: Platforman. Elektruny wcielają się tam w:

Kryteria

Poziomy

Złe bańki i nie tylko (zwróć uwagę na spadającego elektruna)
droga Elektrunów

Trochę matematyki

W Rayman 1 w jednej klatce jest 5 elektrunów, a w Rayman Origins- 10. Możliwe, że w Rayman Designer samemu kontroluje się ich liczbę.

Elektruny w prawdziwym życiu

Nazwa "elektrun" pochodzi od słowa "elektron". Elektrony to malutkie kawałki atomu krążące wokół jego jądra. Takie coś połączone z neutronami i protonami to atom. W świecie Raymana tym jądrem jest Wielki Protoon.

Do czego służą elektruny?

Elektruny głównie utrzymują Rozdroże Marzeń w harmonii. Poza tym "otwierają drzwi" do poziomów bonusowych.

Poziomy za Elektruny

Znani przedstawiciele

Relacje z innymi postaciami

Elektruny mają z nim dobre relacje. Jest ich największym przyjacielem (możliwe, że jest ich legendą). Dobrze się dogadują (razem grają na instrumentach). Ratują się nawzajem. W dodatku elektruny niosą Raymana na hamaku.

Nie wiadomo, możliwe że dobre. Dowodem na to jest wspólne występowanie Ponad Tęczą.

Mają z nimi dość złe relacje.

Mają z nimi złe relacje.

Mają z nim bardzo złe relacje.

Ciekawostka

Galeria

Elektrun z Rayman Origins.
Gigantyczny Elektrun z elektruńskich dróg
Elektrun na nartach.
Raymesis ratuje elektruny
Elektruny w stroju Pana Mrocznego
Elektrun i Rayman w lesie marzeń.
Elektrun gra na harmonijce w muzycznej krainie