Jaskinia Złych Snów

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jaskinia Złych Snów
RR-PS2-Japanese-Jano.JPG
Typ Mroczny
Liczba klatek 0
Liczba poziomów 2
Liczba Żółtych Lumów 50 - PC, Dreamcast

55 - PS1

Liczba Przyjaznych Duszków 0
Poprzedni Cierniowe Wzgórza - PS1, PC, Dreamcast

Moczary Przebudzenia - PS2

Następny Cierniowe Wzgórza
Początek poziomu.
Wejście do świątyni.
Skarb w jaskini.

Jaskinia Złych Snów – mroczne miejsce, gdzie Polokus więzi swoje złe sny.

Grę zaczynamy od kręgosłupa już po kilku sekundach można zauważyć latające tam duchy. Skacze się w tunelu a potem dochodzi się do miejsca gdzie znajdują się Mini Jany. Następnie dochodzi się do miejsca gdzie są syczące Gąsienice. Są tam drzwi które przypominają głowę Jana. Trzeba tam znaleźć dwie kule, później trzeba rozwalić kryształy a następnie spaść w dół. Następnie atakuje Cię Jano musisz uciekać i rozwalać kryształy. Później walczysz z Janem. Musisz gonić go aż zakopie się w ziemie. Dochodzisz do złota, Jano mówi Ci że go pokonałeś. pojawjają się dwa napisy: chcę skarb oraz skarb nie jest dla mnie. Jeśli wybierzesz: chcę skarb, pojawi się gruby Rayman na wyspie a koło niego złoto i napis KONIEC. Jeśli klikniesz: skarb nie jest dla mnie, otrzymasz eliksir życiowy dla Clarka i zakończysz etap.

Wersja Dreamcast

Większość tego poziomu pozostaje taka sama jak w oryginale. Główną różnicą jest to, w końcowej fazie (walka z Jano). W innych wersjach, tylko w jeden sposób można przemierzać między przepaściami czyli po pływających czaszkach które Jano tworzy. W wersji Dreamcast, na niektórych z przepaści są wirujące płyty z kamienia (podobne do tych na drodze po niebieską kulę), co ułatwia Raymanowi przejść. Podczas gdy kilka miejsc nadal wymagają użycia pływających czaszek, ogólnie zmiana sprawia, że bitwa jest nieco łatwiejsza w tej wersji.

Wersja PlayStation

Różnice to dodanie Skaczących Oczu albo zamiast ściany o którą trzeba się zapierać trzech Fioletowych Lumów.

Wersja PlayStation 2

Oprócz graficznych ulepszeń, wiele się nie zmieniło chociaż nie ma Żółtych Lumów a Rayman nie musi także walczyć z Mini Janami. Wejście do poziomu znajduje się na końcu Moczarów Przebudzenia. Ponadto, w tej wersji, po ukończeniu poziomu, nie można w żaden sposób do niego powrócić.

Ciekawostki

  • Clark, w wersji na Playstation mówi na to miejsce Królestwo Śmierci (ang. Kingdom of Death), mimo tego że nazywa się Jaskinia Złych Snów (ang. The Cave of Bad Dreams). Można to też uznać za inną nazwę tego miejsca.