Moczary Przebudzenia

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Moczary Przebudzenia
Moczary Przebudzenia
Typ Mroczny
Liczba klatek 5 - PC, Dreamcast
Liczba poziomów 2
Liczba Żółtych Lumów 50 - PS2, PC, Dreamcast

35 - PSX

Liczba Przyjaznych Duszków 4
Poprzedni Czarodziejska Polana - PC, PSX, Dreamcast

Cierniowe Wzgórza - PS2

Następny Jaskinia Złych Snów - PS2

Bagno - PC, PSX, Dreamcast

Moczary Przebudzenia (ang. The Marshes of Awakening) to takie jedno wielkie bagno. Łatwy i krótki etap. Na początku Rayman skacząc ogromnych liściach dotarł do klatki w której był Sssssam. Zapytany o Polokusa wąż nie wiedzał nic. Ale wiedział za to,gdzie jest Globox. Rayman, chcąc się dostać na bagna poprosił Sssssama o podwiezienie. Po bagiennym serfingu ze Sssssamem Rayman doszedł do miejsca gdzie była klatka. Rozbił ją i Małak otworzył mu portal na Bagna.

Sposób Przejścia (Oryginalna Wersja)

Część 1

W tym poziomie na bagnie widzimy liście. Z jednej strony będziemy widzieli wielki korzeń prowadzący w górę - pójdziemy tam dopiero po skończeniu Cierniowych Wzgórz, gdzie Clark nam wszystko wyjaśni. Do rzeczy - doskakujemy po liściach do lin i wspinamy się na drugą stronę - tam, stojąc na moście, rozbijemy klatkę. Z klatki uwalniamy Węża Sssssama. Po rozmowie strzelmy w jego chustę - bagienny rejs czas zacząć!

Część 2

Wbrew pozorom misja jest nawet prosta - już trudniej starać się do tego o Lumsy. Podczas rejsu będą w nas strzelać Piraci. Uważajmy również na inne przeszkody i raz chyba trzeba będzie włączyć przycisk na ścianie. Po skończeniu rejsu żegnamy się z wężem, po czym uwalniamy Teensiena i wskakujemy do portalu.

Wejście do Moczar Przebudzenia w Sali Drzwi w wersji PS1.

Wersja PlayStation 1

W tej wersji przed wejściem na Moczary, Rayman musi zdobyć 50 Żółtych Lumsów aby Tinsy otworzyły mu drzwi blokujące przejście. O dziwo ekran ładowania poziomu ukazuje wejście do Jaskini Złych Snów, chociaż w tej wersji tego przejścia nie ma. Nie ma tutaj kratki do wspinania, a Sssssam wydaje się miec bardziej płaski nos w tej grze. Reszta poziomu jest taka jak w originalnej wersji tylko że jest dodanych więcej przeszkód.

Rayman i Sssssam w wersji na PS2.

Wersja PlayStation 2

Ten poziom jest prawie taki sam jak oryginał tylko że w tej wersji przejście do Jaskini Złych Snów, znajduje się na konću poziomu a nie na początku, a także przez cały poziom goni nas Eig i próbuje zjeść.

Moczary Przebudzenia w wersji Dreamcast. W tle widać żaby.
Ekran wczytywania gry w wersji na GBC.

Rayman 2 Forever

Faza 1

Ta faza zawiera liny i drewniane mosty po których Rayman musi przejść aby spotakć Sssssama, Rayman wskakuje mu na głowe i jeżdzi na nim zabijając przy tym Kurczaki Zombie i Piranie

Faza 2

Ta faza składa się głównie z pnączy po których Rayman się wspina, są tam też Elektryczne Baryłki, których nalezy unikać i naciskac przełączniki aby otwierać przejścia.

Faza 3

Ta faza jest podobna do poziomu Bagno, skaczemy na trampolinach unikając przy tym Helikopterowych Bomb, są tez rury po których Rayman zjeżdza, i deski po których Rayman chodzi.

Ciekawostki

  • W Rayman Revolution, próbuje nas złapać Eig, który utrudnia poziom.
  • W wersji na PS2 wejście do Jaskini Złych Snów jest na końcu etapu. w wersji PC wejście jest na początku. , w wersji PSX takiego przejścia nie ma w ogóle (do poziomu portal do Jaskini Złych Snów jest w cierniowych wzgórzach) podobnie jak w wersji GBC w której ten poziom zaczyna się po Zatoce Wielorybów.
  • W wersji na GBC w tym etapie jest muzyka z jaskini złych snów.
  • W wersji na PSX na ekranie ładowania poziomu widać drogę do Jaskini Złych Snów z wersji na PC, chociaż w tej na PSX wejście do Jaskini Złych Snów jest w Cierniowych Wzgórzach.
  • W wersji Dreamcast na krótko przed rozpoczęciem drugiej fazy poziomu, widać Eiga, jednak on nie żbliża się do Raymana.
  • W wersji na Dreamcast występują tu żaby ale nie da się do nich zbliżyć bo są tu płochliwe i wskakują do wody.
  • W wersji na Dreamcast jest tu ciemniej a w wersji na PS2 jaśniej.
Droga do Jaskini Złych Snów (PC).

Link