Magik

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Magik
Magician.png
Płeć męska
Kolor oczu nie wiadomo (Rayman), czarno-niebieskie (Rayman Origins, Rayman Legends)
Kolor włosów blond (Rayman)
niebieski (Rayman Origins)
Wzrost nieznany (Rayman)
mały (Rayman Origins)
Rasa Rasa Raymana (Rayman)
Tinsy (Rayman Origins)
Charakter dobry (Rayman)
zły (Rayman Origins)
Umiejętności, broń laska, magia (Rayman)
maszyny (Rayman Origins)
Obecny status Nie żyje
Aktor podkładający głos Chris Bénard (Rayman;niepotwierdzone)

Douglas Rand (Rayman Origins)

Magik pomoże ci w czasie podróży. Zawsze chętnie wymieni Elektruny na Lumy, które zapewnią ci dostęp do nowych krain. Jeżeli zechcesz, jego magiczny kapelusz ofiaruje ci przydatne w czasie rozgrywki porady.
—Instrukcja, Rayman Origins

Magik – postać pojawiająca się w grach z serii Rayman. W grach Rayman i Rayman Junior przedstawiony jest jako stworek z rasy Raymana. W Rayman Junior, często podpowiada głównemu bohaterowi, która droga prowadzi do zwycięstwa. W  pierwszej części gry, Rayman może dać Magikowi 10 Tingów (które pełniły tą samą rolę, co Kosztowności w Rayman 3), by odblokować bonusowy poziom, na którym ma szansę na zdobycie dodatkowego życia.

Charakter

Magik jest postacią często bardzo wesołą. Mimo spustoszenia, które Pan Zły siał w świecie Raymana on zawsze miał dobry humor i zachowywał zimną krew. Jest nieco zamknięty w sobie, o czym możne świadczyć to że ukrywa oczy pod swoim cylindrem. W 'Rayman Junior' dowiadujemy się że przyjaźni się z Betillą.

Rayman

W pierwszej części widzimy Magika już na początku, gdy opowiada nam historie o ataku Pana Złego na Rozdroża Marzeń i kradzieży Wielkiego Protona. Budzi on Raymana i mówi mu że musi uwolnić Elektruny i odzyskać Wielki Proton, który Pan Zły ukrył w Ciasteczkowym Zamku. Jest to jedyna zdubbingowana postać w grze. W wersji amerykańskiej jego głos został nagrany od nowa. Jest on bardziej głębszy i bardziej zuchwały niż w oryginalnym europejskim wydaniu.

Podczas podroży można spotkać Magika w wielu poziomach. Jeśli mamy co najmniej dziesięć Tingów, wyłania się on ze swojego kapelusza i prosi o nie. Po daniu mu ich teleportuje nas do poziomu bonusowego. W tych poziomach trzeba zebrać wszystkie Tingi w określonym czasie. Jeśli się to uda, Magik daje nam dodatkowe życie.

Rayman Junior

W tej grze pełni on rolę mentora głównego bohatera. Przedstawia on nam po raz kolejny historię ataku Pana Złego, którą w tym przypadku jest kradzież Magicznej Księgi Wiedzy i zniszczenie mapy prowadzącej do jego kryjówki. Magik wraz z Betillą ponownie wzywa Raymana, aby ten odnalazł elementy mapy i odzyskał księgę.

Tym razem zamiast teleportowania do poziomów bonusowych, Magik pomaga Raymanowi w zadaniach. Na początku poziomu Magik mówi Raymanowi na czym będą one polegać. Pojawia się jeszcze kilka razy w poziomie, ukryty w kapeluszu. Po podejściu do niego zadaje on pytanie, lub przypomina o zadaniu. Pojawia się też pod koniec każdego poziomu.

Rayman Origins

W Rayman Origins Magik przedstawiony jest jako Małak. Podpowiada on Raymanowi podczas całej gry i pod koniec każdego poziomu liczy zebrane przez niego Lumki. Pod koniec gry, Magik okazuje się być postacią negatywną, jednak bez żadnych informacji na temat jego motywów. Wrzuca Raymana do pomieszczenia z dwoma bossami, potem ucieka przed nim na Statku Livningstonów i na koniec znika w wyniku wybuchu wielkiej świecącej kuli.

Wczesna, wycofana wersja  gry ukazuje motywy Magika. Według niej, jest on małakiem o imieniu Alec Mansay, który, choć początkowo pomagał Raymanowi w jego przygodach, sekretnie był wielkim fanem Pana Złego, który imponował mu swoją tajemniczością. Ale nienawidził Polokusa - obarczał go winą za wszystkie koszmary, które regularnie nawiedzały krainę. Uknuł więc plan, który miał pozwolić mu na obalenie Polokusa, przejęcie władzy, oraz wprowadzenie porządku do Rozdroża. Aby zachować anoni mowość i manipulować Raymanem i jego przyjaciółmi, przyjął tożsamość swojego idola, Pana Złego.

Rayman Legends

Sto lat po wydarzeniach z Rayman Origins, okazuje się, iż Magik przeżył wybuch. Jako, że podczas drzemki Polokusa wszystkie koszmary zaczęły się klonować, także i Magik uległ klonowaniu, prowadząc do powstania Mrocznych Małaków. Nie mamy pewności, który z nich jest prawdziwym Magikiem, choć prawdopodobnie to Mroczny Małak z Olimpus Maximus. Dalsze losy magika i jego klonów na chwilę obecną są nieznane.

Ciekawostki

  • W pierwszych grach z serii Magik jest postacią pozytywną.
  • W Rayman Origins miał się pojawić jego grywalna postać, ale pod koniec tworzenia gry wycofano się z tego pomysłu.
  • W poziomie "Odkrycie" po wejściu do pokoju Magika na ścianie można zobaczyć miedzy innymi kartkę z sercem i napisem "Mista D." , co prawdopodobnie oznacza Mister Dark (Pan Mroczny). To jest dowodem na to, że Magik to fan Pana Mrocznego.
Magik w Rayman.
Magik bawi się małacką księżniczka.
Odwrócony kapelusz Magika w Rayman Legends.