Magik

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Magik
Magician.png
Płeć męska
Kolor oczu nie wiadomo (Rayman), czarno-niebieskie (Rayman Origins, Rayman Legends)
Kolor włosów blond (Rayman)
niebieski (Rayman Origins)
Wzrost nieznany (Rayman)
mały (Rayman Origins)
Rasa Rasa Raymana (Rayman)
Tinsy (Rayman Origins)
Charakter dobry (Rayman)
zły (Rayman Origins)
Umiejętności, broń laska, magia (Rayman)
maszyny (Rayman Origins)
Obecny status Nie żyje
Aktor podkładający głos Chris Bénard (Rayman;niepotwierdzone)

Douglas Rand (Rayman Origins)

Magik pomoże ci w czasie podróży. Zawsze chętnie wymieni Elektruny na Lumy, które zapewnią ci dostęp do nowych krain. Jeżeli zechcesz, jego magiczny kapelusz ofiaruje ci przydatne w czasie rozgrywki porady.
—Instrukcja, Rayman Origins

Magik to postać pojawiająca się w grach z serii Rayman. W grach Rayman i Rayman Junior przedstawiony jest jako stworek z rasy Raymana. W Rayman Junior, często podpowiada głównemu bohaterowi, która droga prowadzi do zwycięstwa. W  pierwszej części gry, Rayman może dać Magikowi 10 Tingów (które pełniły tą samą rolę, co Kosztowności w Rayman 3), by odblokować bonusowy poziom, na którym ma szansę na zdobycie dodatkowego życia.

Rayman Origins

W Rayman Origins Magik przedstawiony jest jako Małak. Podpowiada on Raymanowi podczas całej gry i pod koniec każdego poziomu liczy zebrane przez niego Lumki. Pod koniec gry, Magik okazuje się być postacią negatywną, jednak bez żadnych informacji na temat jego motywów. Wrzuca Raymana do pomieszczenia z dwoma bossami, potem ucieka przed nim na Statku Livningstonów i na koniec znika w wyniku wybuchu wielkiej świecącej kuli.

Wczesna, wycofana wersja  gry ukazuje motywy Magika. Według niej, jest on małakiem o imieniu Alec Mansay, który, choć początkowo pomagał Raymanowi w jego przygodach, sekretnie był wielkim fanem Pana Złego, który imponował mu swoją tajemniczością. Ale nienawidził Polokusa - obarczał go winą za wszystkie koszmary, które regularnie nawiedzały krainę. Uknuł więc plan, który miał pozwolić mu na obalenie Polokusa, przejęcie władzy, oraz wprowadzenie porządku do Rozdroża. Aby zachować anoni mowość i manipulować Raymanem i jego przyjaciółmi, przyjął tożsamość swojego idola, Pana Złego.

Rayman Legends

Sto lat po wydarzeniach z Rayman Origins, okazuje się, iż Magik przeżył wybuch. Jako, że podczas drzemki Polokusa wszystkie koszmary zaczęły się klonować, także i Magik uległ klonowaniu, prowadząc do powstania Mrocznych Małaków. Nie mamy pewności, który z nich jest prawdziwym Magikiem, choć prawdopodobnie to Mroczny Małak z Olimpus Maximus. Dalsze losy magika i jego klonów na chwilę obecną są nieznane.

Ciekawostki

  • W pierwszych grach z serii Magik jest postacią pozytywną.
  • W Rayman Origins miał się pojawić jego grywalna postać, ale pod koniec tworzenia gry wycofano się z tego pomysłu.
  • W poziomie "Odkrycie" po wejściu do pokoju Magika na ścianie można zobaczyć miedzy innymi kartkę z sercem i napisem "Mista D." , co prawdopodobnie oznacza Mister Dark (Pan Mroczny). To jest dowodem na to, że Magik to fan Pana Mrocznego.
Magik w Rayman.
Magik bawi się małacką księżniczka.
Odwrócony kapelusz Magika w Rayman Legends.