Tingi

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tingi – przedmioty występujące w starszych grach z serii Rayman.

W Rayman

Tingi w Rayman.

W oryginalnej grze są to małe niebieskie kryształowe kulki, rozrzucone w dużych ilościach niemal w każdym poziomie. Często są one ułożone na kształt jakiejś litery lub są ukryte w niebezpiecznych miejscach. Zebranie stu Tingów dodaje Rayman życie. Jeśli Rayman straci życie, straci również wszystkie Tingi, które udało mu się dotychczas zebrać. Wykorzystywane są także jako potencjalne waluty, jeżeli damy Magikowi dziesięć Tingów wpuści nas do bonusowego poziomu. W wersji na PlayStation istnieje 1960 Tingów.


W Rayman (GBC)

Tingi w Rayman na GBC.
Tingi jako wróżki w Rayman na GBC.

W tej przenośnej adaptacji gry Tingi odgrywają znacznie większą rolę w całej fabule. Tutaj są tak naprawdę małymi wróżkami zamkniętymi w szklanych kulach. Tingi na początku gry budzą Raymana, aby ostrzec go o zamiarach Pana Złego i kontynuują prowadzenie instruktażu w czasie trwania przygody. Pełnią też tę samą funkcję, co Betilla w oryginalnej grze, czyli dają nam nowe moce w pewnych momentach gry. Aby zdobyć dodatkowe życie, wymagana jest tylko trójka Tingów i nie są one potrzebne do przedostania się do bonusowego poziomu.


W Rayman Designer

Różnokolorowe Tingi z Rayman Designer.

W Rayman Designer istnieją Tingi w różnych kolorach. Jeśli zbierzemy wszystkie Tingi konkretnego koloru, pojawi się jakaś rzecz. W sumie istnieje 2400 niebieskich Tingów; na każdy poziom przypada ich setka. Jeżeli zostaną zebrane wszystkie, pojawi się Znak Wyjścia. Czerwone Tingi dodają zdrowie. Istnieje jeszcze pięć innych kolorów Tingów – fioletowy, zielony, brązowy, srebrny i złoty.


W Rayman Junior

W Rayman Junior Tingi wyglądają jak bańki. Do zdobycia życia potrzebne jest pięćdziesiąt Tingów. W całej grze możemy znaleźć 2273 Tingi.

W Rayman 2 (Anulowany Prototyp)

SilverTings.png

Tutaj Tingi są srebrzyste i metaliczne, odzwierciedlają kolor otoczenia. Są znacznie rzadsze, a do zdobycia życia potrzebujemy ich tylko dziesięciu.