Rayman uczy angielskiego

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rayman uczy angielskiego
Rayman Uczy Angielskiego okładka.jpg
Producent LEM / UbiSoft
Wydawca LEM
Projektant Michel Ancel
Data wydania 10 października 2001
Gatunek Edukacyjna, platformowa
Tryb gry Jednoosobowy
Kategorie wiekowe 8-14 lat
Platforma Windows
Wersja językowa Polska
Razem z Raymanem stań się nie do pobicia w znajomości języka angielskiego! Kontynuacja przygód Raymana. Razem z nim twoje dzieci będą miały możliwość powtórzenie i przećwiczenia swojego angielskiego podczas wspaniałej zabawy. Aby przejść przez świat Raymana, musisz odpowiedzieć na wszystkie pytania rozmieszczone na 15 poziomach.
—Oficjalny opis, Rayman uczy angielskiego

Rayman uczy angielskiego – edukacyjna dwuwymiarowa gra platformowa, oparta na pierwszej części przygód Raymana. Jej celem jest wpojenie dzieciom podstaw języka angielskiego. Nie należy mylić z Rayman Junior, który jest całkowicie inną grą. W Rayman uczy angielskiego Rozdroża Marzeń przeplatają się z prawdziwym światem, a Rayman może odwiedzić miejsca takie jak Irlandia czy Szkocja. Grę przerobiono też tak, by mogła uczyć innych języków. W krajach anglojęzycznych wydana została pod tytułem French with Rayman (pol. Rayman uczy francuskiego).

Rozgrywka

Rozgrywka w Rayman uczy angielskiego wygląda tak samo jak w Rayman Junior. Głównym celem Raymana jest zdobycie receptury na magiczne zaklęcie. Główny bohater musi odpowiadać na pytania dotyczące języka obcego, co pozwoli mu na przejście dalej. Pomagają mu w tym magik, jego mówiący z brytyjskim akcentem kuzyn Andrew w czerwono-niebieskim kapeluszu, wróżka Betilla i jej prawdopodobna krewna z Anglii (nie poznajemy jej imienia). Wyzwania w grze często polegają na przechodzeniu labiryntu w poszukiwaniu poprawnych słów w określonym czasie. Część poziomów jest prostsza i polega na dostarczeniu rozrywki. Wciśnięcie guzika R2 podczas poziomu zabiera gracza do wbudowanego słownika, gdzie magik i Betilla dają wskazówki, jak rozwiązać dany problem. Po ukończeniu gry Rayman zyskuje dostęp do ostatniego poziomu w Candy Château, gdzie nie ma już żadnych elementów edukacyjnych.

Tak jak w Rayman Junior, Rayman może odwiedzić ogród Betilli, w którym może przećwiczyć swoje moce.

Fabuła

Akcja Rayman uczy angielskiego ma miejsce po wydarzeniach z pierwszej części. Magik, przebywający w swoim ogrodzie wraz z wróżką Betillą, otrzymuje list od swojego kuzyna z Anglii, Andrew. W liście znajduje się receptura na magiczne zaklęcie. Niestety nie jest w stanie jej przeczytać. Wtem zjawia się Mr Dark, który zabiera recepturę i ucieka. Magik dzwoni przez telefon do Raymana i prosi go o pomoc.

Poziomy

Wymagania sprzętowe

  • Procesor 486 DX2 66 MHz lub Pentium
  • 8 MB pamięci RAM, zalecane 16 MB
  • CD ROM x2
  • Karta dźwiękowa zgodna z SoundBlaster
  • Karta graficzna VLB lub PCI 256 kolorów
  • Windows 95

Wydania

Grę wydano w wielu krajach, by rozwinąć u dzieci wiedzę o języku.

Zrzuty ekranu

English and Maths with Rayman

Rayman Quiz (wersja niemiecka)

Rayman Quiz (wersja francuska)

Rayman Quiz (wersja angielska)

Rayman Quiz (wersja hiszpańska)

Pozostałe