Betilla

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Betilla
Betilla.gif
Miejsce zamieszkania Rozdroże Marzeń
Płeć kobieta
Kolor oczu niebieskie
Kolor włosów rude
Wzrost średni
Rasa Wróżki
Charakter dobry
Umiejętności, broń magia
Obecny status żyje
Aktor podkładający głos ---

Betilla to jedna z postaci z gry Rayman i Rayman Origins. Pomagała mu także odzyskać Wielkiego Protoona z rąk Pana Mrocznego. Potrafi unosić się w powietrzu, mimo, że w Rayman nie posiada skrzydeł.

W Rayman

Przed fabułą tej gry i atakiem Pana Mrocznego, Betilla strzegła Wielkiego Protoona i wiodła szczęśliwe życie z Elektrunami. Po ataku, pojawia się w niektórych poziomach, dając Raymanowi nowe moce.

W Rayman Origins

Śniący Bańki stworzył nimfy. Betilla była pierwszą z nich. Pewnego razu Nimfy w drodze do siedziby Śniącego Bańki zostały rozproszone przez Kurczaki Zombie. Podczas pościgu za nimi zgubiły worek Lumów i straciły dużo potrzebnego światła. Później zostały pozamykane w klatkach. Na początku swojej przygody, Rayman uwolnił Betillę, która podarowała mu moc ataku. Gdy nasz stworek dotarł do Humorzastych Chmur spotkał Betillę wraz z pozostałymi nimfami pod Bramą Polokusa, jednak Górolina powiedziała, że musi uwolnić wszystkich Czterech Władców spod panowania koszmarów. Później Betilla nie była widziana.

Ciekawostki

  • W Rayman Betilla nie posiada kończyn, zaś w Rayman Origins wygląda jak zwyczajna kobieta.
  • Według zwiastunu gry Rayman Origins to właśnie Betilla stworzyła Raymana.
  • Betilla miała pojawić się w grze Rayman 2 (pojawia się w prototypie). W finalnej wersji gry została zastąpiona przez Ly.
Betilla w Rayman Origins podczas tworzeniaRaymana.