Wędrówka przez góry

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Urywek z poziomu.

Wędrówka przez góry - jest to pierwszy poziom w świecie Mistyczny Szczyt w grze Rayman Origins.

Część 1

Na początku mamy do wyboru dwie ścieżki. Jdąc w tą lewą doidziemy do sekretnej klatki, a idąc w prawo będziemy kontynuować poziom. Musimi użyć Sznurka na pranie, by ominąć Livingstonów i Kolcy znaidujących się na dale. Na końcu musimy zdobyć Czaszkonete, i wejść dalej.

Sekret 1

W tym miejscu mamy do pokonania Livingstony, które stoja na belkach porusznych przez Mroczne Korzenie. Musimy schodzić coraz niżej, gdy wszyscy Livingstony zostaną pokonani, zdobędziemy klatkę.

Część 2

Tutaj musimy ścigać Darktuna klatke który ma Nimfe, musimy ścigać ją w góre, gdyż ma moc chodzenia po ścianach. Musmiy uważać na Mroczne Korzenie, która gonią nas im bardziej wysoko jesteśmy. Idziemy na góre używając Kwiatków trampolin i wiatrów. Na semaj górze musimy użyć dużego Kwiatka trampoliny i zniszczyć Darktuna kwiatke, wtedu uwolnimy Góroline, która da nam moc chodzenia po ścianach, następnie idziemy w prawo i kończymy kolejną część poziomu.

Część 3

Tutaj uzywając naszej mocy, naciskamy metalowy sznur i uwalniamy Czerwonych czarodziejów. Uzywając naszej mocy idziemy wraz z Czarodziejamy na sam szczyt wielkiej góry, i tam czeka na nas minigra, w odpowiednich momentach musimy się schylać (gdy zielone światło nad bramą się zaświeci), jeśli uda nam się to wtedy brama sie otworzy i będziemy mogli wejść do świątyni.

Część 4

Musimy przejść przez świątynie, po drodze musimy walczyć z Darktunami i Psychlopsami, jako platwormy służą nam tutaj Fakiry. Na końcu musimy pokonać sporą grupkę Darktunów i uwolnić Czerwonego czarodzieja. I tak zakańczamy kolejną część poziomu.

Część 5

W dalszym ciągu jesteśmy w świątyni. Na początku musimy przedostać się przez przepaść urzywając mocy chodzenia po ścianach, dalej spotykamy Fakira, musimy uzyć jego brody, jeśly skoczymy w lewo i pójdziemy na góre znajdziemy drugi sekret, jeśli pójdziemy w prawo będziemy musieli przeskakiwać dalsze oprzepaście dzieki Fakirom, na końcu musimy zakręcić kołem który otworzy przejśćie, tam pokonamy sporą grupke Darktunów i odblokujemy przejście do ostatniej części poziomu.

Sekret 2

Musimy tutaj uzywać wielkich kul które toczą się po ścieżkach, będziemy musieli na nich chodzić, ostatnią kulę można odblokować po naciśnięciu Czerwonej Bulwy, a te koło zgniecie Livingstonów i umozliwi nam zdobycie klatki.

Część 6

Mamy tutaj czterech Fakirów po których skaczą Psychlopsy i Livingstony, na dole musimy zabić dwóch Psychlopsów, następnie dzięi mocy chodzenia po ścianach idziemy na górę, kręcimy kołem, który wysunie liane, której jeśli się złapiemy przejdziemy na lewo, pokanamy dwóch Livingstonów, zdobędziemy klatkę i zakończymy poziom.