Wir

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wir
Wir
Krainy występowania Rada Rusałek, Las Czystoliść, Bagna Mroku, Kraina Żywych Umarlaków, Pustynia Knaarenów, Szczyt za Chmurami, Kwatera Mroklumów
Moc rzucanie wirami
Kolor puszki zielona
Czas 10-15 sekund
Zastosowanie skracanie grzybków, zmniejszanie wrogów
Zmiana ubioru Raymana zielone włosy, zielona rękawica z czerwonymi palcami i pomarańczowo-czerwonym okręgiem, czerwony kaptur, zielony tors, żółte kółko, zielone buty, czerwone podeszwy
Wiry są prawie niezłym pomysłem. Po pierwsze, możesz używać ich pięści do wykręcania grzybków. Kiedy w nie uderzysz, muchomor opada do ziemi i umożliwia graczowi przejście po nim. Rozszerzyliśmy ich moc do oddziaływania na inne obiekty i postacie z gry. To jest zabawne, ponieważ walcząc możesz zmniejszać swojego wroga. Na kilka sekund wróg nie może zaatakować, a kiedy skończy obracać się, zostanie bardziej narażony, stając oko w oko z graczem.
—Benjamin Haddad

Wir (ang. Vortex) to pierwsza z mocy Laserowych Detergentów. Moc ta mieści się w Zielonej Puszce. Dzięki niej, Rayman uzyskuje moc wirów, dzięki których może zmniejszać tawuł szerokolistnych. Używa się jej do zmniejszania Mroklumów, a także do skręcania szczudeł Bombiaków.

Rayman poznał tę moc po pokonaniu Andrego w Radzie Rusałek.

Ciekawostki

  • Czasami, jeżeli naładowana do pełna wirowa pięść uderzy w jakiś przedmiot (np. skarbonkę), wir się odbije i trafi drugi.