Rada Rusałek

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jak chcesz poszaleć, to nie ten adres. Same pasztety... i do tego stare.
Murfy o Radzie Rusałek, Rayman 3: Hoodlum Havoc
To miejsce zaprawdę tętni magią!
Murfy o Radzie Rusałek, Rayman 3: Hoodlum Havoc


Rada Rusałek
Rada Rusałek
Typ Zwykły, magiczny
Liczba klatek 0
Liczba poziomów 6
Typ Małaka Grand Minimus, Sylkins
Liczba Żółtych Lumów Brak występowania
Liczba Przyjaznych Duszków Brak występowania
Wymagana liczba punktów na uśmiech Murfy'ego 20821
Maksymalny wynik 48140

Rada Rusałek (ang. The Fairy Council) – pierwsza kraina w grze Rayman 3: Hoodlum Havoc, która pełni funkcję samouczka. Murfy powtarza tu rolę przewodnika z poprzedniej gry i nie pojawia się w kolejnych światach.

Rada postanawia wysłać Raymana, by eskortował przyjaciela, Globoksa do lekarza. W tej krainie poznajemy moc Wiru. Jedynymi Mroklumami, jakie można tu spotkać, są Osiłek i Elitarny Szeregowiec. Pojawia się także stwór zwany Krabem Ninja.

Przebieg

Na samym początku akcji z Mroklumami Rayman traci dłonie, które przypadkiem wyrwał mu Globox, budząc bohatera. Murfy przelatuje z Raymanem nad kanionem, omijając ataki Elitarnych Szeregowców, którzy do nich strzelali. Gdy obydwaj uciekli, wylądowali w niższym poziomie. Tam obydwaj ruszyli na poszukiwania Globoksa, by Rayman mógł odzyskać dłonie. Po dotarciu aż przed budynek Rady Rusałek Rayman odzyskuje 'broń' i przypadkiem znajduje Andrego z dwoma Osiłkami. Andre chce podbić świat i położyć dłoń na Sercu Świata. Globox znowu ucieka do budynku, by schronić się przed Mroklumami. Rayman wyrusza na poszukiwanie go. Wewnątrz budynku rozpoczyna się duża trasa poszukiwania Andrego. Starł się z nim i pokonał go, poznając przy okazji moc Zielonej Puszki Laserowego Detergentu. Później powoli zbliżał się do Serca Świata, goniąc Andrego. Już u wrót Serca Świata, Rayman znajduje Globoksa, który przypadkiem... połyka Andre, gdyż zaczął krzyczeć i Andre wleciał do jego ust. Rayman i Murfy kierują się za Globoksem do Serca. Tam rada Małaków daje Raymanowi misję: zaprowadzić Globoksa do Lasu Czystych Liści, do doktora Ottona Psi, by wygonić Andrego z brzucha żaby. Po chwili Rayman za pomocą funkyboardu dostaje się do Lasu Czystoliścia.

Podział poziomów

  1. pierwsza zasadzka Mroklumów. Murfy przelatuje z Raymanem nad kanionem,
  2. szukanie Globoksa. Teren należący do zgromadzenia Rady Rusałek i jego budynku,
  3. wnętrze budynku, pierwsze poziomy,
  4. wnętrze budynku, rozległa trasa do Serca Świata,
  5. sala, w której mieści się Serce Świata,
  6. pierwsza Autostrada Małaków.

Ciekawostki

  • Aby zniszczyć Elitarnego Szeregowca ukrywającego się za tarczą Globoksa w czwartej planszy potrzeba dwóch, a nie trzech strzałów.

Galeria

Jeden z krajobrazów - Rayman i Globox skaczą przez dżunglę.
Krajobraz Rady Rusałek.