Las Czystoliść

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Las Czystoliść
Las Czystoliść
Poprzednik Rada Rusałek
Następca Bagna Mroku
Typ leśny
Liczba klatek 10
Liczba poziomów 6
Typ Małaka Sylkins
Wymagana liczba punktów na uśmiech Murfy'ego 44501
Maksymalny wynik 109789

Las Czystoliść (Las Czystych Liści, ang. Clearleaf Forest) – druga kraina w grze Rayman 3: Hoodlum Havoc, która zapoznaje gracza z mocą Ciężkiej Metalowej Pięści, Szczękostrzału i Rakiety Szokowej.

Jest to naturalnie czyste miejsce z mnóstwem lasów i wodospadów. Był znany jako obozowisko Mroklumów, kiedy Rayman toczył z nimi walkę.

Geografia

Las Czystoliść to jedna z leśnych krain w Krainie Marzeń. Jest zamieszkiwany przez spore liczby Sylkinów. Można się do niego dostać Autostradą Teensienów od Rady Rusałek.

W miejscu, gdzie przybywający przychodzą do Lasu Czystoliści widać budynek. W jego wnętrzu jest siatka, której należy się chwycić, jeżeli nie chce się zostać poparzonym przez laser. Wyżej znajduje się mały magazynek, gdzie Mroklumy składowały swoje skrzynie. Wyjście z budynku prowadzi w dół, w teren wodospadu. Nad wodospadem znajduje się las, który całkowicie zaanektowały Mroklumy dla swoich potrzeb. Spore wodospady i małe strumyki wody prowadzą w końcu do magazynu. Ten z kolei zaprowadzi zwiedzającego przed kwaterę, w której można znaleźć przechowywalnię skrzyń i różnych maszynerii, w tym przełączników i pieca z gazem. Po opuszczeniu kwatery widać dom jednego z lekarzy; dr. Otta Psi.

Po zejściu pod ziemię zwiedzający znajduje się na okrągłej arenie (gdzie Rayman walczył z Master Kaagiem. Ostatecznie, tuż za areną jest dom Otta. Praktycznie, od jego domu rozpoczyna się Autostrada Teensienów prowadząca do Krainy Żywych Trupów, jednak, ze względu na to, że nie jest gotowa, można zboczyć z trasy i wpaść do Bagien Mroku.

Znane gatunki i fauna

Historia

Pierwsza walka z Mroklumami

Gdy Rayman z Globoxem przebyli pasma energii, od razu ruszyli na spotkanie Mroklumom, których Rayman wybił. Następnie ruszył w dół lasu, gdzie wraz z Globoxem przebyli wodospad i dostali się na górę. Wtedy to Rayman potajemnie zaatakował obóz Mroklumów i przebył większą część lasu. Wybił kolejne siły Elitarnych Szeregowców, gdzie zaatakował także ich bastion. Na końcu udało mu się uciec z kwater, jednak na arenie spotkał Master Kaaga, Mrokluma o wielkich nogach, ale i on go pokonał i zabrał mu jego mechaniczne stopy, gdzie wybił siły oficerskie. Gdy udało mu się skonsultować w końcu z Ottem, okazało się, że ten nie mógł wyleczyć Globoxa i konsultuje go z doktorem Romeem w Krainie Żywych Umarlaków. Gdy Rayman pokonuje kolejne pasma, Małak ratownik nie zdążył w porę zareagować by uratować Raymana, w wyniku czego ten spadł do Bagien Mroku.

Wersja BETA

Rayman 3 BETA Demo - Part 1


Galeria