Świątynia Kamieni i Ognia

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Świątynia Kamieni i Ognia
Świątynia Kamieni i Ognia
Typ Ognisty
Liczba klatek 8
Liczba Żółtych Lumów 50 - PC, Dreamcast
80 - PS2
85 - PSX
Liczba Przyjaznych Duszków 8
Poprzedni Zatoka Wielorybów - PS2, PC, Dreamcast

Sklepienie - PSX

Następny Urwisko - PS2,

Jaskinie Echa - PC, PSX, Dreamcast

Świątynia Kamieni i Ognia to jedna z trzech (w Rayman Revolution jedna z czterech) świątyń masek. W tej świątyni znajduje się druga maska. Jest to jedyna świątynia,w której się nie walczy ze strażnikiem. W tej świątyni dominującym żywiołem jest ogień.

Rayman w świątyni.
Strażnik Świątyni - Umber.
W wersji na PS1 dodane są zupełnie nowe obszary.

Lokalizacja

Świątynia Kamieni i Ognia znajduje się w nieznanej dżungli. W jej otoczeniu i w samej świątyni jest sporo lawy.Największym paradoksem tej krainy jest to,że jest to praktycznie jedyna kraina,w której poruszamy się na śliwce.

Strażnik

Strażnik tej świątyni, Umber, jest jedynym strażnikiem świątyni który nie jest umięśnionym potworem z trójkątną głową, umięśnionymi rękoma i trójkątnym tułowiem. Umber jest żywym posągiem.

Przebieg poziomu

Jesteśmy w dżungli. Musimy przebiec przez labirynt i widzimy trampolinę a na niej Czerwony Pomocnik 800. Uwalniamy Fioletowe Lumy i dostajemy złotą pięść. Dochodzimy do śliwki, dzięki której przepływamy przez lawe, do tuneli. Tam muzyka się zmienia. W tunelu na początku etapu znajdziemy klatkę. Musimy nabić śliwkę na kolce i mamy klatkę pod trampoliną.

Do drugiej klatki dochodzimy tam, gdzie uwalnialiśmy Szkarłatne Lumy. Jest tam Pirat Goryl i sporo lawy, która jest za gorąca dla śliwek. Pirat Goryl niechce wpaść do lawy i zawraca. Musimy zerwać śliwkę i po cichu nabić mu na głowę. Skaczemy na niego i mamy klatkę. Wracamy tam, gdzie znaleźliśmy śliwkę. Chodzimy po pajęczynie i zabijamy muchy.

Potem dwie drogi do wyboru. Lewa: Idziemy przez rzekę lawy po Lumy. Jesteśmy w dużej sali gdzie są Lumy i klatki. Prawa: Dochodzimy do pirata i klatki i wchodzimy do miejsca gdzie jest Generał Mini Janów.

Gdy umiera, zostawia śliwę i przechodzimy na podłogę, która się zawala. Wchodzimy do sali z lawą i kolczastymi korzeniami. Następnie jesteśmy w ciemnym pomieszczeniu, gdzie są muchy, gąsienice, piramidy ziejące ogniem i jedna żółta kula. Prowadzimy ją do sali Umbera na piramidę i wchodzimy przez koło na ślizg i gonimy Luma. Znajdujemy Błękitną Kulę i stawiamy na podstawce. Wtedy Umber zaczyna się ruszać i wskakujemy mu na głowę. Prowadzi nas na schody przez lawę i mamy maskę.

Wersja PlayStation 1

W tej wersji, ten poziom wygląda zupełnie inaczej niż w innych wersjach. Duża część tego poziomu została pominięta, istnieje kilka nowych obszarów, które wydłużają poziom. Obie światynie wydają się być połączone, Umber nie zatapia się w lawie ale za to rozmawia z Raymanem. W pokoju z maską nie ma lawy ale walka z Ninjawsem który jest tutaj bossem, zamiast strażnika maski.

Wersja PlayStation 2

Ta wersja wydaje się mieć tylko drobne zmiany graficzne. Oprócz tego występuja także nowe typy wrogów np :

Wersja Dreamcast

Ta wersja zawiera wiele ulepszeń graficznych takich jak np: duży aktywny wulkan na początku poziomu w tle. Który prawdopodobnie słuzy do reprezentowania Świątyni w Sali Drzwi.