Cierniowe Wzgórza

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Cierniowe Wzgórza
Cierniowe Wzgórza
Typ leśny
Liczba klatek 8
Liczba poziomów 3
Liczba Żółtych Lumów 50
Liczba Przyjaznych Duszków 8
Poprzedni Świątynia Wody i Lodu - PS2, PC, Dreamcast

Zatoka Wielorybów - PSX

Następny Moczary Przebudzenia - PS2

Jaskinia Złych Snów - PSX, PC, Dreamcast ________________________________ Po przejściu całego poziomu Sklepienie

Są to wzgórza pełne cierni i poziom w Rayman 2. Kiedy Rayman dostał się do nich spotkał Murfiego który ostrzegł go, że tego miejsca pilnuje Biegający Pocisk. Powiedział mu również że można go oswoić i jeździć na nim. Raymanowi udało się go oswoić. Rayman dzięki temu przedostał się przez Ciernie i dostał się do bazy Robo-Piratów. Rayman cicho przeszedł koło nich i w ten sposów przedostał się dalej. Potem Rayman znowu oswoił Pocisk, przedostał się przez ciernie i odbył dość długą jazdę na Pocisku. Rayman spotkał Clarka, który powiedział że jest chory i potrzebuje eliksiru który zanjduje się w Jaskini Złych Snów, która znjduje sie na Moczarach Przebudzenia. Potem Rayman wrócił do Ciernowych Wzgórz i dał Clarkowi eliksir. Następnie Clark odwdzięczył się Raymanowi i rozbił ściany. Rayman po raz trzeci oswoił Biegający Pocisk przejechał na nim kawałek drogi i wskoczył do portalu teleportując nie tylko siebie, ale i Pocisk, którego w następnym poziomie już nie było.

Akademia Wojskowa Robo-Piratów.
Cierniowe Wzgórza w Rayman Revolution.
Fragment gry w wersji PC.

Wersja PlayStation 1

Ten poziom w tej wersji różni się całkowicie od originału, poziom jest nadal krótki ale 1 faza jest wycięta. Poziom zaczyna się od razu od 2 fazy w originale, tam wskazówke jak oswoić Biegający Pocisk, daje nam Ly poprzez swói kamień. W tej wersji pierwsza bieganina na Pocisku nie wygląda tak jak w innych wersjach ponieważ tam zamiast przeszkód uciekamy przed Złym Biegającym Pociskiem, potem pojawia się krótki filmik w którym Rayman wyskakuje z Pocisku i brama się zamyka, Rayman trafia do Akademii Robo-Piratów niszczy Czerwonego Pomocnika 800 i spotyka Clarka który prosi Raymana o przyniesienie Eliksiru Życia. Jest też różnicą to że portal do następnego poziomu znajduje się w pomieszczeniu z Clarkiem, a nie na zewnątrz.

Wersja PlayStation 2

W tej wersji 1 i 2 faza wygląda tak, w 1 faza walczymy z dwoma Fioletowymi Pomocnikami 800 i dwoma Zielonymi Pomocnikami 800 a w pomieszczeniu obok gdzie jest jedna klatka znajduje się jeszcze jeden Fioletowy Pomocnik 800 oraz jest maszyna dzięki której można otworzyć specjalne drzwi, za pomocą Maski Deszczu.

Oraz w ukrytej fazie już po zdobyciu Eliksiru Życia, za Biegającymj Pociskiem jest liana dzięki której można się dostać do Żółtych Lumów i klatki.

Wersja Dreamcast

Ten poziom w tej wersji jest taki sam jak originał.

Ciekawostka

  • W wersji na PSX na ekranie ładowania gry widać skrzynie chociaż tam zamiast nich jest Zły Biegający Pocisk (goniący Raymana).
  • Oryginalna nazwa poziomu to "The Menhir Hills" co w tłumaczeniu na polski znaczy "Wzgórza Menhirów" (Menhir to rodzaj kamienia).