Ly

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ly
Ly
Inne nazwy {{{other names}}}
Charakter Dobry

Pojawia się w Rayman 2, Rayman M (cameo), Rayman 3 (cameo), Rayman Raving Rabbids (Game Boy Advance)
Lokalizacja {{{location}}}
Portretowany przez Coralie Martin (Rayman 2 na PC, Nintendo 64 i Dreamcast)

Kim Michelle Broderick (Rayman 2 na PlayStation)


Płeć Kobieta
Rasa Wróżka
Status Dostawca prądu

Krewni {{{relatives}}}

Sposób odblokowywania {{{Unlock criteria}}}

Ly jest wróżką i emisariuszką Polokusa. Informuje Raymana o 4 maskach Polokusa i używa mocy Srebrnych Lumsów do ulepszania ataków wcześniej wymienionego stworka. Występuje w Rayman 2: The Great Escape

Rayman 2

W tej grze Ly debiutuje głosem w umyśle Raymana.  Zanim porwą ją Robo-piraci, konsultuje się z Globoxem, wręczając mu Srebrnego Lumsa, którego miał dać Raymanowi żeby uciekł. Z jego pomocą udało mu się wydostać ze Statku Więziennego. Ly została schwytana na Czarodziejskiej Polanie, gdzie pod wpływem elektryczności została przetrzymywana niedaleko maszyny tworzącej pole siłowe. Rayman odnalazł słaby punkt maszyny i zniszczył ją, tym samym uwalniając uwięzioną Ly. Po ofiarowaniu Raymanowi kilku przydatnych informacji zamieniła się w Fioletowego Luma umożliwiającego przejście dalej. Podczas jego wielu przygód Ly dawała Raymanowi nowe siły i wzmacniała jego ataki.
Uratowała mu także życie podczas walki z Brzytwobrodym w Grolgocie, wznosząc go w powietrze, kiedy ten spadał w morze lawy. Ly oferowała Raymanowi nagrody za zdobycie wystarczającej ilości Żółtych Lumków - otwierała Ścieżkę Życia i Mocy, gdzie Rayman ścigał się z nią.

Rayman 3

W tej grze Ly w ogóle nie występuje. Jednakże, w planszy zwanej Najdłuższy Skrót istnieje pewien sekret, którego odblokowanie umożliwia dostęp do sali, w której stoi posąg Ly z Rayman 2. W tej samej wersji gry na GBA, Ly odgrywa tę samą rolę, co Betilla w Rayman.

Ciekawostki

  • W Japonii kolor pasków Ly zmieniono z fioletowego na niebieski, ponieważ Ubisoft uważało że fiolet w Japonii to kolor śmierci, a tak na prawdę symbolizuje tam bogactwo i dostatek.
  • W oryginalnym Rayman 2 głos Ly składał się tylko i wyłącznie z echa. Kiedy jednak w zdubbingowanej wersji gry (Rayman Revolution) Ly mówi normalnym głosem, jednakże echo dalej słychać.
  • W Rayman Raving Rabbids na GBA, Ly ma warkocz zamiast ogona.

Galeria