Grobowiec Starożytnych

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Jeden ze screenów z grobowca.

Grobowiec Starożytnych – etap, w którym klimat tworzy niepokojąca i straszna muzyka. Spotykamy Clarka, który zostaje złapany przez Robo-Piratów i zmieniony w ich sługę. Można w nim znaleźć tysięcznego lumsa. W wersji na PS2 i PC poziom zaczyna się przy kanałach obok cmentarzysk. W tej nieprzyjemnej planszy atakują nas pająki, a z zanieczyszczonej wody wyskakują piranie.

Pirania i Grobowiec.

 Wersja PlayStation 1

Pierwsza faza została usunięta, choć jest widoczna na ekranie ładowania poziomu. Różne przejścia zostały usunięte, co czyni ten poziom mniej złożonym i prostym, na końcu poziomu nie ma też sekretnego korytarza ogólnie jednak poziom ma ten sam cel a na końcu i tak czeka nas walka z zahipnotyzowanym Clarkiem, w tej wersji ten poziom posiada tylko 20 Żółtych Lumów i 5 klatek.

Wersja PlayStation 2

W tej wersji po pokonaniu Clarka są za nim drzwi, w których można zdobyć specjalny przyrząd o nazwie Radar Lumów, który pomaga wykrywać Żółte Lumy, jest tam także Tysięczny Żółty Lum który w tej wersji liczy się do rankingu. W przejściu, w którym, w oryginale był Tysięczny Lum są 3 Żółte Lumy. Oprócz tego, poziom jest taki sam jak w oryginale.

Wersja Dreamcast

W tej wersji dodano tu sekret, co prawda jest on też w oryginale ale w tej wersji dodano informacje bonusowe i kod który pozwala normalnie się tam dostać, poza tym poziom jest taki sam jak w oryginale (z wyjątkiem ulepszeń graficznych).

Rayman Origins

Zobacz Grobowiec Starożytnych (Rayman Origins).

Ciekawostki

  • Na cmentarzu na który mamy dźwignię w tym samym grobie na którym znajduje się dźwignia leży Brzytwobrodowa.
  • W wersji Rayman 2 na PSX pierwszy fragment poziomu ten z przełącznikami i Duchami został wycięty jednak na ekranie ładowania tego poziomu jest on widoczny.
  • W wersji na konsolę Dreamcast i Nintendo 3DS, gdy gracz będąc przed wejściem do pomieszczenia, w którym odbywa się walkę z zahipnotyzowanym Clarkiem, wpisze kod ABXYXY, to przy Raymanie pojawi się skrzynia, która pozwoli się dostać do sekretnego korytarza.