Izba Teensienów

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Skocz do: nawigacja, szukaj
Tinsiny przecd drzwiami.
Chamber of the Teensies 3.jpg

Izba Teensienów (ang. The Chamber of the Teensies, fr. La salle du conseil des Ptizêtres) to jak gdyby wycięta z rzeczywistości platforma, na której bezustannie wieje wiatr.

To tutaj Teensieni rozliczają Raymana z liczby zdobytych Żółtych Lumów. W grze pojawia się dokładnie cztery razy – nie bez przypadku, gdyż jej ukazywanie się jest sprzężone z lokalizacjami czterech masek (z Żelazowymi Górami włącznie).

Całość odbywa się zawsze w postaci cutscenki.

Przebieg

Słychać dosyć odprężającą melodię z odgłosem, który może być okrzykiem Teensienów.
Rayman wydobywa się z portalu, po czym wita go symboliczna czwórka Teensienów wymieniająca się koroną. Jeśli bohater posiada wystarczającą liczbę Lumów, Małaki ucieszą się i wskażą mu wrota do obiecanej przez grę lokacji. Owa brama znajduje się po przeciwnej stronie niż portal, pomiędzy dwiema kolumnami, wokół których obracają się słupy powietrza.
Rayman podchodzi do drzwi powoli, z szacunkiem i zastanawia się po cichu, czy na pewno jest godzien, by wejść. Odwraca głowę, a Teensieni mówią mu, że nie ma potrzeby zachowywać się tak nieśmiało. Po chwili scena się kończy, gdyż skrzydła wrót, mimo swej wielkości, ulegają pod naciskiem dłoni bohatera.

Inne

Izba Teensienów pojawia się w instrukcji jako jedno z miejsc, które pogrążyło się w rozpaczy z powodu najazdu Robo-piratów.