Jaskinie Echa

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Skocz do: nawigacja, szukaj
Jaskinie Echa
Jaskinie Echa
Typ Leśny
Liczba klatek 7 - PSX
5 - PC, Dreamcast
Liczba poziomów 3 - PC, PSX, Dreamcast
2 - PS2
Liczba Żółtych Lumów 50 - PC, Dreamcast
60 - PSX
70 - PS2
Liczba Przyjaznych Duszków 6
Poprzedni Kopalnie Piratów - PS2

Świątynia Kamieni i Ognia - PC, PSX, Dreamcast

Następny Ponad Świątynią Lawy - PS2

Urwisko - PC, PSX, Dreamcast

Przebieg Poziomu

Można się tutaj nauczyć lotu na beczce oraz dostać się do, ukrytej części Czarodziejskiej Polany (wejście tylko w wersji PC i DS).

Faza 1

Przed poziomem zaczyna się filmik, w którym Czerwony pomocnik 800 pilnuje okolicy i wchodzi do drzwi, które są zablokowane. Rayman wchodzi do poziomu i już na samym początku, atakuje nas kolejny Czerwony pomocnik 800, gdy go pokonamy, Rayman ma za zadanie włączyć cztery przełączniki aby odblokować drzwi.

Pierwszy przełącznik jest w małej drewnianej twierdzy, naprzeciwko znajduje się mały most zwodzony, Rayman musi skoczyć na półke po drugiej stronie nacisnąc przełąc znik i wpaść przez dziurę do małej polany. W środku jest mały otwór wodny którym trzeba przepłynąć aby zdobyć Lumsy, klatke i nacisnąć drugi przełącznik. Kiedy wyjdzie z wody znajdzie tam drzewo ze śliwką nabije na głowę Robo-Piratowi Gorylowi i skoczy na liny i wróci do początku poziomu.

Rayman musi nastepnie przejść przez dziurę, za pomocą filarów, i trafić do małego drewnianego budynku gdzie jest Fioletowy pomocnik 800, i tam Rayman znajdzie trzeci przełącznik, następnie naciśnie mały przełącznik, który tymczasowo włączy drewniane pnie i dzięki nim Rayman skoczy na wyższą część, w której jest wielka przepaść. Jedynym sposobem żeby przedostać się na drugą strone jest użycie latających platform, które wznosza się na ustaloną wysokość i pózniej opadają, tak Rayman dostanie się do miejsca z małym młynem do którego Rayman musi wejść. Wewnątrz znajduje sie mały przełącznik który otworzy winde i Rayman spadnie na dół, tam znajduje się ostatni przełącznik, drzwi się odblokują, a Rayman dojdzie do następnej części poziomu.

Rayman stoi na Latającej Platformie w wersji PS1.

Faza 2

Rayman spada do pomieszczenia w którym musi złapać beczkę, dzięki której może otworzyć drzwi i zdobyć klatke. Beczke dzięki płomieniowi ma mozliwości do latania i dzieki niej możemy przelecieć przez rzeke kwasu, kiedy przepłyniemy leży tam inna klatka i Lumy, potem spotkamy Robo-Pirata Goryla i znajdziemy przełącznik do następnej części poziomu lub pojedziemy beczka wyżej i zdobędziemy dostęp do ukrytej części Czarodziejskiej Polany żeby zdobyć tam ostatnie Lumy i klatki.

Faza 3

Przybywając przez duże drzwi, Rayman musi znowu używać beczki żeby przepłynąc nad rzeką kwasu, na końcu będzie nas atakował Fioletowy pomocnik 800, będziemy musieli nacisnąc mały guzik żeby na pewien czas otworzyć krate i jak najszybciej przelecieć przez nią za pomocą beczki prochu. Na końcu poziomu znajduje się klatka z Tinsem który zakończy poziom, wewnątrz jaskini widać w tle Statek Wojenny prawdopodobnie nawiązujący się do następnego poziomu - Urwisko.

Wersja PlayStation 1

Ten poziom jest taki sam jak w originalnej wersji, z tą różnicą że wejście na tajną część Czarodziejskiej Polany zostało usunięte.

Wersja Dreamcast

Ten poziom jest taki sam jak w originale z różnicami graficznymi np: są dodane Żaby, Komary, Motyle, a także w pierwszej fazie Czerwonego Pomocnika 800 zastępuje Robo Pirat Wiertnik.

Wersja PlayStation 2

W tej wersji moment z lataniem na beczkach został przełożony do Urwiska i zastąpiony drugim poziomem Szczytu Świata, z kolei usunięto także przejście do Czarodziejskiej Polany. Pierwsza część poziomu jest prawie taka sama jak w oryginale.