Majtek

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Majtek
Spyglass lava.jpg
Kraina pochodzenia Statek Więzienny
Płeć oprogramowanie męskie
Kolor oczu czarne
Rasa Robo-piraci
Charakter zły
Umiejętności, broń zdalne sterowanie Clarkiem i Dinozaurem
Obecny status zniszczony
Energia nieznane
Zapłacisz za to, żołnierzu!
—groźba do Pomocnika 800 po tym, jak podłożył Majtkowi nogę, Rayman 2

Majtek (zwany też Informatorem, Lokajem lub Pomocnikiem Brzytwobrodego) - Robo-Pirat, którego nazwa jest nieznana. Jak inni Robo-Piraci, Majtek jest wyższy od samego Brzytwobrodego. Ma bandanę przewieszoną przez głowę. Jest geniuszem, potrafi tworzyć różne maszyny i wymyślać śmiercionośne plany.

W Rayman 2

Majtek po raz pierwszy pojawił się tuż przed tym, jak Rayman zaczął przechodzić Bagno. Wtedy już można było zauważyć jego gapowatość; bowiem jeden z Robo-Piratów strażników podstawił mu nogę. Giermek ten informował swojego szefa o postępie Raymana polegającym na znalezieniu 4 masek Polokusa. Na początku Brzytwobrody, nie zrażał się tym, mówił tylko, że nie może dokonać znalezienia masek.

Majtek wymyślał na Raymana wiele planów, m.in. spuszczał Bomby, a nawet zahipnotyzował Clarka, by ten zwrócił się przeciwko bohaterowi bez kończyn. Ten jednak zniszczył nadajnik kontrolujący siłaczem Clarkiem, a Majtek uciekł.

Kiedy Rayman zdobył 4 maski i wtargnął na statek, Brzytwobrody wściekł się i prawdopodobnie wyrzucił go za burtę statku do lawy. Wskazują na to słowa: Zobaczymy jak się będziesz gotował w gorącej lawie! Nie wiadomo, co się z nim póżniej stało.

Majtek Brzytwobrodego
W Rayman Revolution (wersja japońska)

Zobacz też

Ciekawostki