Pomocnik 800

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pomocnik 800.
RobotPirateArmy.jpg
Dostępne skórki w grze Rayman M.
Figurka Pomocnika 800.

Pomocnik 800 (ang. Henchman 800) – podstawowa jednostka Robo-piratów, która stanowi większą część armii Admirała Brzytwobrodego.

Wygląd

Piraci przypominają w pewnym stopniu szkielety. Szczęka jest podobna do miniaturowego zgarniacza, takiego jak te znajdujące się na parowozach. Ręce robopirata są cienkie, zakończone dwoma kwadratowymi metalowymi pudłami z otworem. Jeden z nich służy jako wyrzutnia, drugi jest zakończony hakiem. Talia Pomocników 800 w przeciwieństwie do kanciastego i klocowatego torsu jest tylko cienką, ciemnoszarą rurką. Na kroczu jest umieszczone kilka śrub oraz kratka wentylacyjna. Są ubrani w poszarpane pomarańczowo-żółte ubrania pirackie, oraz czarne buty z wielkimi klamrami.

Różnice pomiędzy jednostkami

Żadna jednostka nie różni się fizycznie, jedynie Pomocnicy 800 są podzieleni na różne oddziały, w których należ y nosić odpowiednie ubranie, tak więc, Robo-piraci wersji 800 z purpurowymi koszulami należą do oddziału desantowego, a odziani w szaro-brązową koszulę piraci należą do wyspecjalizowanej jednostki dowodzącej.

Typy

Fioletowy

Ci Robo-piraci należą do jednostki desantowej oraz strażniczej. Są najniżsi rangą w oryginale i wersji na Dreamcast, ale są drudzy od dołu w hierarchii tych Robo-piratów w wersji na Playstation i Playstation 2, często śpią na służbie. Występują w dwóch formach-słabej (z niską witalnością) oraz mocnej (z wysoką żywotnością).

Czerwony

Najliczniejsza grupa Robo-piratów w originale. Są najwyżsi rangą we wszystkich wersjach, oprócz wersji na Playstation i w Rayman 3 na GBA, gdzie zaliczani są do najniższych rangą w hierarchii oddziałów Pomocników 800.

Zielony

Spotykanie w wersji na Playstation, Playstation 2 i w Rayman 3 na GBA. W wersji gry na Playstation 1 są oni drugimi rangą Piratami, podczas gdy w wersji na Playstation 2 są rangi najniższej. W Rayman 3 na GBA są 2 najwyższą rangą Robo-piratów zaraz po Fioletowym.

Szaro-brązowy

Występują w wersji na Playstation i są w niej najwyżsi rangą Robo-piratów.

Żółty

Spotykane tylko w wersji na Playstation 2 jako najwyższa ranga Robo-piratów przed Czerwonym.

Zombie

Uszkodzeni Robo-piraci, występujący w wersji na Playstation 2 (prawdopodobnie zepsuci Żółci Pomocnicy 800).

Wiertnik

Piraci którzy mogą przemieszczać się pod ziemią, występują tylko w originale.

Szary

Występuje tylko w Rayman 3 na GBA, strzela taką samą bronią jak Mroklum Żołnierz.

Zobacz także

Ciekawostki