Admirał Brzytwobrody

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ty niekompetentny imbecylu!
—Brzytwobrody do swojego Majtka, Rayman 2
Admirał Brzytwobrody
Japanese Razorbeard.jpg
Kraina pochodzenia Statek Więzienny
Płeć oprogramowanie męskie
Kolor oczu żółte
Rasa Robo-piraci
Charakter zły
Umiejętności, broń Grolgoth, Bat, Kule Energi, Dwa Miecze.
Obecny status nieznany

Admirał Brzytwobrody (ang. Razorbeard) – główny antagonista gry Rayman 2: The Great Escape. Admirał Robo-piratów i kapitan Statku Więziennego.

Biografia

Rozpoczęcie kariery

Raymanie, zobacz, co Piraci zrobili z naszym światem...
Ly, Rayman 2
Brzytwobrody i Majtek.

Admirał Brzytwobrody najechał na Rozdroże Marzeń, by je zniszczyć. Swój plan wdrożył w życie bardzo szybko. Utworzył sporą Armię Robo-Piratów, a następnie doprowadził do uprowadzenia Raymana, Globoxa, Ly, Carmen i Sssssama, a także wielu innych mieszkańców krainy. Ly uwięził na Czarodziejskiej Polanie, Carmen w Zatoce Wielorybów, Sssssama na Moczarach Przebudzenia, a Raymana z Globoxem wtrącił do lochu na Statku Więziennym. W późniejszym czasie udało mu się również uwięzić Clarka w Grobowcach Starożytnych.

Brzytwobrody w swojej prywatnej kabinie.

Inwigilacja Raymana

Masz mi przyprowadzić Raymana: żywego lub martwego!
—Brzytwobrody do Majtka, Rayman 2: The Great Escape

Gdy Rayman i Globox uciekli ze Statku Więziennego, zostali rozdzieleni. Rayman kolejno ratował wszystkich uwięzionych, w tym Ly i Sssssama. Zwerbował swojego osobistego Majtka, by donosił mu o stanie Raymana i Sssssam go śledził. Majtek śledził Raymana przez cały czas, spuszczając na niego bomby i pociski.

Gdy Rayman zdobył pierwszą maskę Polokusa, Brzytwobrody wpadł we wściekłość i zjadł jednego z Żółtych Lumów, co zmieniło ich liczbę na 999. Bohater nie poddawał się, a gdy zebrał już 3 maski, admirał nabył od Generała robota Grolgotha, który miał zniszczyć Raymana.

Ostateczny pojedynek

Cha, cha... teraz zostaniesz sam... zdany na siebie!
—Do Raymana, Rayman 2

Po dowiedzeniu się, że Rayman zdobył już wszystkie 4 maski, Brzytwobrody prawdopodobnie utopił Majtka w lawie i osobiście postanowił zająć się Raymanem; tak też zrobił. Wszedł do Grolgotha i chcąc wystrzelić w Globoxa pocisk, nagle spotkał się z Raymanem. Brzytwobrody, zamknięty w Grolgothu, stoczył wielki pojedynek z Raymanem.

Zniszcz Brzytwobrodego, a osiągniemy pełne zwycięstwo!
Ly, Rayman 2
Brzytwobrody, przed wylotem z Wroniego Gniazda.

Na Wronim Gnieździe Brzytwobrody rzucał w Raymana pociskami, jednakże Raymanowi udało się je omijać. Użył ich przeciwko Brzytwobrodemu. Gdy robot kilka razy się przewrócił, postanowił skoczyć na Raymana. Jednakże, nie trafił i zapadła się pod nim podłoga. Rayman i Grolgoth z Brzytwobrodym wpadli pod Wronie Gniazdo, prosto w stronę gotującej się lawy.

Grolgoth tuż nad lawą chwycił się ramionami filarów, unikając zatopienia. Rayman jednakże spadał dalej. Jednak, okazało się, że Ly czuwała nad nim i skorzystała ze Srebrnego Luma, by unieść Raymana i ustawić go na gnieździe. Rayman dosiadł Latającego Pocisku i za pomocą amunicji strącił kilka razy Grolgotha z filarów, by utopić go w lawie.

Rayman! Przygotowałem dla ciebie małą niespodziankę!
—Brzytwobrody przed wylotem z Gniazda, Rayman 2

Brzytwobrody wyfrunął Ministateczkiem z Grolgotha i zostawił Raymana sam na sam we Wronim Gnieździe. Wyfrunął ze Statku Więziennego. Okazało się jednak, że przedtem ustawił robota na autodestrukcję. Robot wybuchnął. Wszyscy myśleli, że Rayman zginął, ten jednak przeżył eksplozję.

Dalsze losy

Dalsze losy Brzytwobrodego pozostają tajemnicą. Prawdopodobnie przeżył, gdyż uciekł ze Statku Więziennego przed eksplozją. Możliwe,że został złapany i wyłączony przez Mroklumy.

Dzieje niekanoniczne

Admirał Brzytwobrody w Rayman: The Animated Series.

Współzawodnictwo

W grze Rayman M i pochodnych, Brzytwobrody bierze udział w zawodach sportowych razem z Raymanem i innymi postaciami. Atakuje m.in. strzałami z dłoni lub z kapelusza. Brzytwobrody potrafi latać. Gdy ginie, jego brzuch nabrzmiewa, po czym eksploduje.

Brzytwobrody strzela kulami ognistymi.

"Ostatnia Wieczerza"

W Kwaterze Mroklumów znajduje się tajna skrytka, znaleźć można Brzytwobrodego ze swoją armią robotycznych piratów, stojących nieruchomo. Istnieją dwie teorie - jedna z nich mówi o tym, że jakiś czas po wydarzeniach Rayman 2, Piraci zostali wyłączeni w nieznanych okolicznościach, według drugiej zaś, są to po prostu rzeźby Piratów. Co ciekawe, ułożenie robotów przypomina obraz Leonarda da Vinci pt. Ostatnia Wieczerza.

Praca dla Riggatoniego

W serialu animowanym Rayman: The Animated Series, Brzytwobrody występuje jako Robo-Pirat, który działa już solo, bez pomocy swoich kompanów. Sam nie jest admirałem i szefem, ale pracuje dla Riggatoniego, by schwytać głównych bohaterów kreskówki.

Brzytwobrody w grze Rayman Kart.
Brzytwobrody w Rayman 2 Forever.

Ciekawostki

Rayman Legends 150812 007.png
RayWiki, wiki o Raymanie posiada kolekcję cytatów i pamiętnych słów dotyczących postaci imieniem Admirał Brzytwobrody.


Charakter

Brzytwobrody jest złym liderem Robo-Piratów, który kipi nienawiścią do Raymana. Jego charakter jest szczególnie zły i ma takie same nastawienie do wszystkich mieszkańców Rozdroża Marzeń, jak i do Raymana - jego jedynym celem jest porywanie ich i zagarnianie ich majątku.

Dubbing

Admirał Brzytwobrody posiada głos starego robota. W grze Rayman 2: The Great Escape, Rayman M i Rayman Revolution, w języku angielskim głosu użyczył mu Ken Starkevic, a w języku francuskim był to Bernard Bouillon. W kreskówce Animated Series, w języku angielskim dubbingował go Carlos Alazraqui, a we francuskim Patrick Guillemin.

W innych językach

Język Nazwa Tłumaczenie
Angielski Admiral Razorbeard Admirał Brzytwabroda
Polski Admirał Brzytwobrody Admirał Brzytwobrody
Francuski L'amiral Barbe-Tranchante Admirał Ostra Broda
Niemiecki Admiral Klingenbart'sTraum Admirał Ostrze Broda
Hiszpański Almirante Barbaguda Admirał Brzytwabroda

Źródła