Mr Skops

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mr Skops
MrSkopsArtwork.png
Kraina pochodzenia The Caves of Skops
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Czarne
Rasa Skorpiony
Charakter Zły
Umiejętności, broń Kleszcze, kule energii
Obecny status Nie żyje
Energia 8 HP

Mr Skops (znany również jako Skops the Scorpion) – duży ciemnoróżowy skorpion i szósty boss w grze Rayman. Zamieszkuje Jaskinie Skorpiona.

W Raymanie

Rayman spotyka go w poziomie Mr Skops' Stalactites, gdzie śpi w ognistej jaskini pokrytej kolczastymi platformami. Gdy staje naprzeciwko Mr Skopsa, skorpion budzi się rozzłoszczony i wszczyna walkę. W pierwszej fazie gracz nie ma możliwości zadania obrażeń bossowi.

Mr Skops w pojedynku głównie wystrzeliwuje swoje kleszcze w kierunku bohatera, które wracają jak bumerang i należy skakać, aby ich uniknąć. Po pewnym czasie uderza szczypcami w grunt, co powoduje, że kolczaste platformy spadają do lawy, jedna po drugiej. Gdy zostaje ostatnia platforma, bohater musi się chwycić krawędzi gruntu, na którym stoi Mr Skops, by przetrwać oraz unikać kolejnych ataków. Po pewnym czasie przeciwnik uderza szczypcami w grunt, wtedy Rayman może wspiąć się na ziemię. Skorpion zaczyna uciekać, gdyż spowodował, że poziom lawy w jaskini zaczyna wzrastać, co zabiłoby bohatera. Przedstawia też swoją kolejną zdolność do strzelania ładunków energii z ogona, które niszczą kolczaste platformy, na których stoi bohater.

W drugiej fazie walki można zadawać bossowi obrażenia, atakując go w głowę lub odbijając jego kule energii, które wycelują w Mr Skopsa. W czasie walki trzeba również unikać szczypiec bossa, a pod jej koniec (gdy będzie miał tylko 1 HP), boss zbliży się do bohatera, by uczynić walkę bardziej wymagającą. Po pokonaniu go rozpada się na kawałki oraz uśmiecha, wskazując graczowi, że jest ponownie spokojny. Po zakończeniu gry podczas napisów końcowych można go zobaczyć uśmiechniętego na zdjęciu w łódce.

Ciekawostki

  • Pojawia się na zrzucie ekranu anulowanej wersji Raymana z parą szczypiec w jasnopomarańczowym kolorze oraz atakującą elektrycznością z ogona.
  • Na zrzucie z bety Raymana pojawia się w The Dream Forest.
  • Jego wizerunek można znaleźć w Rayman Junior.