Rayman Junior

Z RayWiki, wiki o Raymanie
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rayman Junior
RaymanJuniorEUcover.jpg
Wydawca Ubisoft
Producent Ubisoft

Projektant ...

Data wydania rok 2000 (Wersja na PlayStation), rok 1996 (Wersja na MS-DOS)
Gatunek gra 2D,edukacyjna
Tryb gry Singleplayer
Platformy Sony Playstation,MS-DOS
Klasyfikacje wiekowe 6-8 lat
Wersja językowa Angielski

Rayman Junior (znany również jako: Rayman Uczy Matmy i Polaka w Polsce, Rayman Brain Games w USA, כיף ללמוד עם ריימן w Izraelu oraz Maths & English with Rayman w innych regionach) to edukacyjna gra video, utworzona na podstawie Rayman, została jednak przystosowana do używania przez dzieci w wieku 6-8 lat. Uczyła podstaw matematyki i literatury. Wiele wariantów tej gry zostało wydanych w 1996 roku na platformy MS-DOS, a cztery lata później wydana została na platformy Sony Playstation.

Rozgrywka

Gra została przystosowana dla młodszych graczy, toteż nie jest ona zbytnio logicznie skomplikowana. Pomniejszono ilość poziomów do 12, podzielonych na 2 światy. W czasie gry, ukazywane są różne zadania,podzielone na trzy poziomy trudności.

Oprócz 12 światów, jest jeszcze dodatkowy jeden,nazwany Ogrodem Betilli, gdzie gracz może praktykować swoje umiejętności.

Nazwy w różnych regionach

W USA gra Rayman Junior jest znana jako Rayman Brain Games,co w przetłumaczeniu na polski oznacza Zagadki Umysłowe Raymana. W Wielkiej Brytanii gra znana była jako Maths & English with Rayman (Matma i Angielski z Raymanem). W izraelskiej wersji gra nosi tytuł כיף ללמוד עם ריימן (Kel Lilmod Im Rayman, czyli zabawnie uczyć się z Raymanem Fun to learn with Rayman).

Poziomy

Uwaga! Poziomy są przetłumaczone z języka angielskiego na polski. Nie są to oryginalne polskie nazwy!