Rakieta szokowa

Z RayWiki, wiki o Raymanie
(Przekierowano z Rakieta Szokowa)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rakieta szokowa
R3HH-ShockRocket-Artwork.jpg
Krainy występowania Las Czystoliść, Kraina Żywych Umarlaków, Pustynia Knaarenów, Szczyt za Chmurami, Kwatera Mroklumów, Wieża Leptysa
Moc Strzał rakietą
Kolor puszki Pomarańczowa
Czas 6 sekund
Zastosowanie Dostawanie się do trudno dostępnych miejse, donośne uderzenie w gong
Zmiana ubioru Raymana Niebieskie włosy, niebieska dłoń, niebiesko-pomarańczowa rakieta, niebieski kaptur, pomarańczowy tors, białe kółko, pomarańczowe buty, niebieskie podeszwy
Na końcu wykorzystaliśmy modułowość Raymana z rakietą szokową. Jest to torpeda wbudowana w pięść Raymana. Gracz może odpalać ją i sterować w widoku pierwszoosobowym. To pozwala graczowi dostać się do najbardziej oddalonych przedmiotów i przeciwników.
—Benjamin Haddad, Rayman 3: Hoodlum Havoc

Rakieta szokowa – tymczasowa moc Raymana w Rayman 3: Hoodlum Havoc, która pozwala mu na strzelanie zdalnie sterowaną rakietą połączoną z jedną z jego pięści.

Opis

Moc znaleźć można w pomarańczowej puszce z laserowym proszkiem do prania. Pozwala ona Raymanowi na strzelanie zdalnie sterowaną rakietą, która posłużyć mu może do pokonywania wrogów lub aktywowania różnych mechanizmów. Moc trwa jedynie 6 sekund, co czyni ją drugą najkrócej działają mocą w grze (po turbokopterze). Rayman najpierw wybiera kierunek, a następnie strzela pociskiem, po czym odliczany jest czas trwania mocy, tak jakby Rayman odsunął się od puszki. Gracz ma całkowitą kontrolę nad torem lotu rakiety, póki nie skończy mu się czas lub pocisk nie zderzy się z innym obiektem, wybuchając przy tym. Wykorzystanie mocy w walce ma sens tylko wtedy, gdy Rayman znajdzie bezpieczne miejsce, gdzie mroklumy go nie znajdą. W innym wypadku główny bohater może zostać zastrzelony przez jednego z nich.

Gdy Rayman użyje pomarańczowego laserowego proszku do prania, jego włosy, rękawice, kaptur i podeszwy staną się niebieskie, a reszta jego stroju przybierze pomarańczową barwę. Jego prawa ręka zamieni się z kolei w duży pomarańczowo-niebieski pocisk. We francuskich i niemieckich materiałach reklamujących Rayman 3: Hoodlum Havoc można zobaczyć Raymana z rakietą szokową, ale bez stroju.

Informacje dodatkowe

  • Gdy gracz użyje trybu obserwacji i wystrzeli rakietę, możliwe jest, że aktywuje się błąd, który pozwoli mu na nieograniczone używanie rakiety i przelatywanie nią przez ściany.
  • Według opisu przedstawionego na powyższej grafice koncepcyjnej moc nosi nazwę ciężka żelazna pięść.